• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Monitoring powietrza

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, mamy drugą w powiecie stację pomiarową jakości powietrza certyfikowaną przez Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Stacja zlokalizowana jest między Urzędem Miasta i Gminy, a  Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Krapkowicach.

Na stacji prowadzone są automatyczne pomiary czystości powietrza m.in. w zakresie zawartości szkodliwych dla organizmu pyłów zawieszonych PM10, pyłu zawieszonego PM2,5 oraz benzenu. Co ważne, bieżący pomiar dostępny będzie na mapie danych portalu „Jakość Powietrza” Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska www.powietrze.gios.gov.pl.  Zgodnie z umową, jaką podpisała gmina Krapkowice, pomiary prowadzone będą cały rok. Dane z pomiarów manualnych, po oznaczeniu w laboratorium, publikowane będą również w banku danych pomiarowych portalu Jakość Powietrza GIOŚ (https://powietrze.gios.gov.pl/pjp/archives). Szybki dostęp do bieżących danych pomiarowych z automatycznych stacji monitoringu powietrza umożliwia także darmowa aplikacja GIOŚ na urządzenia mobilne „Jakość powietrza w Polsce” dostępna na systemy iOS, Android i Windows.

Przypomnijmy, że w trosce o zdrowie mieszkańców, gmina Krapkowice prowadzi także badanie jakości powietrza z wykorzystaniem sieci czujników na terenie całej gminy. W tej chwili, w celu uzyskania jeszcze dokładniejszych parametrów, pyłomierze są wymieniane. Do końca stycznia każdy z nas nie wychodząc z domu będzie mógł sprawdzić jakość powietrza, którym oddychamy na stronie MeteoWidget (meteoalert.pl) oraz na monitorach zainstalowanych w budynku Urzędu Miasta i Gminy, Pływalni Delfin oraz na telebimie przy krapkowickiej Baszcie.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).