• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowa trasa już gotowa

Prace nad nową trasą Krapkowickiego Biegu Ulicznego zakończone! 

Od Polskiego Związku Lekkiej Atletyki otrzymaliśmy nie lada prezent na święta w postaci atestu trasy Krapkowickiego Biegu Ulicznego. Dokładnego pomiaru trasy dokonał 22 listopada administrator PZLA ds. atestacji tras w biegach ulicznych. Nie byłoby w tym nic szczególnego, gdyby nie fakt, że jest to całkowicie nowa trasa, o której informowaliśmy już wcześniej. Przypomnijmy, że w trakcie wakacji odbył się konkurs, w którym każdy mógł przedstawić swoją wizję trasy. Spośród nadesłanych propozycji nagrodzono trzy, które odpowiadały długości oraz możliwości organizacji pod kątem ograniczenia ruchu drogowego w Krapkowicach. Na podstawie tych pomysłów wyklarowała się trasa, którą dziś możemy zaprezentować.

IMG_4255.jpeg

Nowa trasa prowadzić będzie przez większą cześć Otmętu niż w poprzednich latach, a dzięki drugiej przeprawie nad Odrą powstała naturalna pętla. Bieg rozpocznie się tradycyjnie na ul. Kilińskiego przy hali sportowo-widowiskowej, następnie:

w lewo al. Jana Pawła II

w prawo ul. 3 Maja

w prawo ul. ks. Koziołka

w lewo w ul. Żeromskiego

w prawo w ul. Korfantego

w prawo w ul. Chrobrego

w lewo w ul. Żeromskiego i następnie w ul. ks. Koziołka

Przez most, a następnie w lewo w ul. Podgórną

w lewo w ul. Rybacką

w prawo w ul. Przybrzeżną

w lewo w ul. Sądową

w prawo w ul. Kozielską

w prawo w ul. 1 Maja

Na rondzie w lewo w ul. Opolską

w prawo w ul. Kolejową

w prawo w ul. Obuwników

w lewo w ul. Kilińskiego

META 

Mapa Biegu.jpeg

Przypominamy, że organizacja trasy jest mocno ograniczona możliwością zamknięcia dróg oraz bezpieczeństwem, jakie musi zapewnić organizator. Liczymy na to, że nowa trasa przyciągnie dotychczasowych oraz nowych uczestników biegu. Do zobaczenia w majowy weekend na linii startu.

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).