• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Informacja dla mieszkańców Aglomeracji Opolskiej

Szanowni Państwo !

W związku z rozpoczęciem prac nad Studium Komunikacyjnym Aglomeracji Opolskiej przez Firmy TRAKO S.J. oraz PBS Sp. z o.o. informujemy, iż przez najbliższe 2 miesiące  począwszy od 7 maja przeprowadzane będą badania  m.in. dotyczące zachowań i preferencji transportowych mieszkańców AO,  napełnienia dla linii komunikacyjnych podmiejskich  i  linii przewoźników komercyjnych
oraz  pomiarów natężenia ruchu.

Podstawowym celem badań jest:

- opisanie zwyczajów transportowych i preferencji komunikacyjnych mieszkańców Aglomeracji Opolskiej;

- zgromadzenie informacji na temat wzorców podróżowania mieszkańców Aglomeracji Opolskiej;

- określenie oczekiwań w stosunku do systemu transportowego;

- identyfikacja czynników mogących skłonić do rezygnacji z podróżowania samochodem na rzecz środków komunikacji zbiorowej.

Badania bezpośrednio będą przeprowadzane na ogromnej grupie uczestników (blisko 6000 osób). Planuje się przeprowadzenie badań z przedstawicielami gmin, a także w  zakładach pracy, placówkach edukacyjnych,  na trasach linii autobusowych i w domach mieszkańców z terenu całej AO.

Informacje ułatwią zespołowi badawczemu dotarcie do jak najszerszej grupy badanych
i przeprowadzenie dobrych jakościowo badań na obszarze AO.

W ramach badania zachowań i preferencji transportowych z przedstawicielami placówek edukacyjnych prócz placówek w Opolu, do których uczęszcza największa liczba młodzieży spoza  Opola do badania wytypowano dwie placówki z terenu AO, a są nimi:

  1.        Liceum Ogólnokształcące w Krapkowicach
  2.        Zespół Szkół w Niemodlinie

 

UMiG
w Krapkowicach

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).