• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Ważna informacja!

Drodzy mieszkańcy, już w przyszłym tygodniu nastąpi wdrożenie nowych dowodów osobistych. A to oznacza chwilowe utrudnienia związane z przerwą techniczną w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. W piątek, 5️⃣ listopada wnioski o wydanie dowodu przyjmowane będą tylko do godziny 1️⃣1️⃣:0️⃣0️⃣. Od tego czasu do zamknięcia urzędu nie będzie także możliwości załatwienia innych spraw związanych z dowodami osobistymi - nie odbierzecie Państwo gotowego dokumentu. Między innymi te działania mają zapewnić bezpieczne wdrożenie od 7 listopada rozwiązań technicznych umożliwiających wydawanie dowodu osobistego zawierającego odciski palców.

Nowe dowody osobiste zawierają odciski palców oraz podpis posiadacza dowodu osobistego. Jeśli Twój dowód osobisty jest nadal ważny, nie musisz go wymieniać. Złożenie wniosku oraz obiór dokumentu wymaga wizyty w urzędzie. Jeśli Twoje dziecko nie ukończyło 12 lat, wniosek o dowód dla córki lub syna możesz złożyć elektronicznie.

PDFnowy-dowod-osobisty-plakat-wersja-dostepna.pdf

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).