Zakończenie miesiąca Seniora

           28 października 2021 r. w Krapkowickim Domu Kultury odbyło się uroczyste zakończenie Miesiąca Seniora w gminie Krapkowice. Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura podziękował organizacjom pozarządowym i instytucjom za współorganizację październikowych wydarzeń. Podziękowania otrzymali:

 • Uniwersytet III Wieku w Krapkowicach;
 • Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów – oddział w Krapkowicach;
 • Krapkowickie Stowarzyszenie Trzeźwościowo-Turystyczne,
 • Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”,
 • Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policji w Krapkowicach,
 • Dom Dziennego Pobytu w Krapkowicach,
 • Klub Seniora w Dąbrówce Górnej ;
 • Klub Seniora w Kórnicy,
 • Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Krapkowicach,
 • Pływalnia „Delfin” w Krapkowicach
 • Krapkowicki Domu Kultury
 • Przedstawiciele Forum Seniorów Województwa Opolskiego: Anna Moch, Elżbieta Kołtuńska oraz Adam Holinej.

 

 

W tegorocznej edycji Miesiąca Seniora odbyły się wycieczki rowerowe pod hasłem „Seniorzy na obuwniczym szlaku” oraz spacery rekreacyjne  w ramach zajęć Nordic Walking. Na pływali Delfin w Krapkowicach zorganizowano zajęcia „Aqua aerobik”. Dyrektor Krapkowickiego Domu Kultury zaprosił mieszkańców naszego miasta na  wieczór autorski pisarki Miry Białkowskiej oraz wernisaż obrazów Grzegorza Sorbiana. Wystawę dzieł malarskich można podziwiać jeszcze przez jakiś czas w holu domu kultury. 

W dniu 12 października seniorzy mieli okazję zobaczyć spektakl „Nazywam się Dawid”, Natomiast 17 października odbył się recital Vanessy Siwy z Klubu Wokalisty, działającym przy Krapkowickim Domu Kultury. Po raz kolejny seniorzy z wnukami mogli spędzić wspólnie czas w kinie w czasie projekcji filmów dla dzieci.

8 października odbył się spacer z ornitologiem, członkiem Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego z okazji Europejskiego Dnia Ptaków. 18 października Seniorzy uczestniczyli w prelekcji na temat segregacji odpadów pod nazwą ”Kolor ma znaczenie”.

W siedzibie Stowarzyszenia Twórców i Artystów „Pasja” odbyły się warsztaty z rękodzieła „Sploty i włókno” oraz warsztaty wykonywania okolicznościowych stroików. W bibliotece miejskiej w Krapkowicach zorganizowane zostało spotkanie z prof. Filozofii panem Bartłomiejem Kozerą na temat: „O postaciach przyjemności”. W czasie Miesiąca seniora nasza biblioteka prowadziła dla seniorów szkolenia komputerowe. W Domu Dziennego Pobytu odbyły się warsztaty dietetyczne.

Dużym zainteresowaniem wśród Seniorów cieszyły się wycieczki zorganizowane do Centrum Ochrony Bioróżnorodności w Mosznej oraz  do Polanicy i Międzygórza.

Wieczór uświetnił koncert „Wspomnień czar…” w wykonaniu krapkowickich „Niezapominajek oraz młodzieży z Krapkowickiego Studia Piosenki, którzy zaprezentowali utwory Zbigniewa Wodeckiego, Kory z zespołu Maanam i Krzysztofa Krawczyka”. Występ zachwycił zgromadzoną publiczność wysoką jakością wykonania oraz barwną scenografią. Koncert został przygotowany pod kierunkiem Grażyny Mierzwy z Krapkowickiego Domu Kultury.

 

W dniu zakończenia Miesiąca Seniora Burmistrz Krapkowic życzy Seniorom zdrowia i samych pogodnych dni wypełnionych radością i miłością najbliższych. Aby Złota Jesień Życia była dla Państwa czasem na spełnianie własnych celów, zamierzeń i marzeń, a w życiu osobistym dopisywały pomyślność i szczęście.

Zapraszamy na fotorelacje z Miesiąca Seniora w Gminie Krapkowice ->PDFPrezentacja 1.pdf (14,82MB)