XXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Taekwondo

15-16.03.2014 roku w Częstochowie zgromadziły na starcie blisko 650 uczestników ze wszystkich klubów Polski oraz ekip z Wielkiej Brytanii, Mołdawii i Ukrainy. Nie zabrakło reprezentantów Klubu Karate-Do ENSO na jednej z najważniejszych imprez w roku. 15 najlepszych zawodników ENSO z Krapkowic oraz Gogolina przez dwa dni zmagało się z najlepszymi w konkurencjach technicznych oraz w układach formalnych i walkach w formule semi kontakt oraz light kontakt.

W sobotę rozgrywano konkurencje dzieci i młodzików a niedziela zarezerwowana była dla kadetów,juniorów i seniorów .Sobotnie zmagania rozpoczęto na 7 planszach od konkurencji układów formalnych tradycyjnych i otwartych. To mocna strona ENSO i po dwóch godzinach zawodów na koncie klubu zgromadziliśmy 5 medali.

Mistrzami Polski zostali :

Bajorek Jakub - układy otwarte, Milena Wietrzyk –układy tradycyjne oraz Weinert Szymon - układy tradycyjne.

WiceMistrzami Polski zostali :

Bajorek Jakub – układy tradycyjne oraz  Pyryt Monika –układy tradycyjne.

Brązowy medal wywalczył Jędrzej Kos w konkurencji walk Soft. Bardzo niewiele zabrakło ponieważ tuż za podium na 4 miejscu znaleźli się :

Milena Wietrzyk w walkach Soft , Wietrzyk Mateusz w walkach soft , Lubaszka Joanna w układach tradycyjnych oraz Weinert Szymon w kategorii Młodzik semi kontakt -145cm.

            Pierwszy dzień zawodów zakończyliśmy mając na koncie 6 medali , więc było to wielkie wyzwanie dla grupy starszej ,której start przewidziany był na niedziele.

            Układy formalne otwarte i tradycyjne rozpoczęły rywalizację od wczesnych godzin rannych.

Wicemistrzyniami Polski zostały Spilarewicz Marta w grupie juniorów oraz Pyryt Dominika w grupie kadetów. Medal brązowy w układach otwartych wywalczył Karcz Krystian, oraz Kamińska Angelika , natomiast Wieczorek Agnieszka , Golenia Dominik oraz Lubaszka Joanna zajęli miejsca 4.

             W konkurencjach walk nasi reprezentanci również spisali się bardzo dobrze .

Mistrzynią Polski w kategorii juniorek -50 kg light kontakt  została Wieczorek Agnieszka.

WiceMistrzynią Polski  kadetek -43 kg light kontakt została Pyryt Dominika a medal brązowy wywalczyła Spilarewicz Marta – juniorki -170 cm semi kontakt.

            Zabrakło trochę szczęścia naszym zawodnikom ponieważ w walkach aż 6 razy stanęli tuż za podium . Na 4 miejscu znaleźli się :

 w light kontakt juniorzy :  -57 kg Spilarewicz Marta,  +57 kg Golenia Angelika , Karcz Krystian -66kg, w kategorii semi contakt  : Kamińska Angelika -170 cm, Golenia Angelika +170 ,Wieczorek Agnieszka -160 cm.

            Zawody zakończyliśmy z bardzo dobrym wynikiem medalowym. Łącznie zdobyliśmy 13 medali w tym : 4 medale złote , 5 srebrnych i 4 brązowe.

 Podziękowania dla wszystkich zawodników za wojownicze nastawienie i walkę do końca, za ciężką pracę na treningach i wylane litry potu, które zapewne będą procentowały na kolejnych zawodach w tym roku.

            Podziękowania również dla władz Krapkowic i Gogolina za wsparcie finansowe, bez którego przygotowania i udział w zawodach nie byłby możliwy. Mogę zagwarantować że młodzi wojownicy  Klubu ENSO godnie reprezentują  szkoły do których uczęszczają oraz miejscowości w których trenują  i mieszkają – czyli Gogolin i Krapkowice.

nad. Klub ENSO