• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa

Szanowni Państwo,

Gmina Krapkowice zamierza utworzyć Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową (SIM), której celem jest budowa mieszkań na wynajem o umiarkowanym czynszu.

SIM kierowana jest do rodzin o średnich dochodach, które przekraczają limit pozwalający ubiegać się o mieszkanie komunalne z zasobu gminnego, ale jednocześnie nie posiadają zdolności kredytowej lub nie zamierzają zaciągać długoterminowego zobowiązania w banku. Oferta ta skierowana jest zarówno do obecnych mieszkańców Gminy Krapkowice, jak i do osób, które chcą na stałe osiedlić się na jej terenie.

Co istotne, rodziny, które przed wynajmem mieszkania wpłacą partycypację w kosztach budowy lokalu w wysokości 20%, będą mogły po piętnastu latach  lokal ten wykupić. W Krapkowicach inwestycja w ramach SIM planowana jest przy ulicy 3 Maja (pomiędzy ulicą Karola Miarki i osiedlem XXX-lecia) obok ścieżki rowerowej.

Przewidywany czynsz będzie wynosił około 14 zł/m². Do czynszu doliczyć należy koszty wywozu odpadów oraz media (woda, ścieki, energia elektryczna i gaz) w zależności od indywidualnego zużycia. Prosimy pamiętać, że dokładna stawka czynszu uzależniona będzie od rzeczywistych kosztów realizacji inwestycji i znana będzie dopiero po wyborze wykonawcy.

W zakresie realizowanych inwestycji istnieje również możliwość skorzystania z dopłat do czynszu, które Gmina może uzyskać z Banku Gospodarstwa Krajowego. Wsparcie z  Funduszu Dopłat planowane jest na piętnaście lat trwania umowy najmu. Jego wysokość uzależniona będzie od wielkości lokalu mieszkalnego i liczby zamieszkujących w nim osób.

Zainteresowanych przystąpieniem do programu, prosimy o wypełnienie ankiety i przekazanie jej do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., do Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach lub e-mailem na adres:  do 31 października 2021 roku. Informujemy, że wypełnienie ankiety nie jest jednoznaczne z naborem do systemu SIM. Ten odbywać się będzie w odrębnym postepowaniu.

Ankieta pozwoli nam określić skalę zainteresowania ofertą SIM w Krapkowicach. Państwa odpowiedzi i opinie będą przydatne przy opracowaniu projektu budowlanego, pozwolą także ustalić potrzebną strukturę i wielkość mieszkań.

Ankieta dostępna jest w wersji elektronicznej na stronie www.krapkowice.pl oraz w wersji papierowej w Zakładzie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, w Urzędzie  Miasta i Gminy w Krapkowicach (Punkt Obsługi Klienta). Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej www.krapkowice.pl lub pod numerem telefonu 77 47 496 25.

 

                                                                                                        Burmistrz Krapkowic

                                                                                                           Andrzej Kasiura

DOCXAnkieta SIM.docx

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).