• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dentobus w Krapkowicach

Informujemy, że w dniach 30 i 31 sierpnia 2021 roku w godzinach od 14.00 do 18.00 na parkingu marketu KAUFLAND ulica Księdza Koziołka 46 w Krapkowicach będzie stał DENTOBUS (mobilny gabinet stomatologiczny), z którego usług mogą skorzystać dzieci i młodzież do 18 roku życia.

DENTOBUS to mobilny gabinet stomatologiczny (udostępniony przez Wojewodę opolskiego), który dociera do szkół i przedszkoli w województwie opolskim, by promować, edukować zdrowie jamy ustnej oraz leczyć zęby dzieci i młodzieży .

 

Wszystkie zabiegi stomatologiczne w DENTOBUSIE są BEZPŁATNE. W całej Polsce jest 16 DENTOBUSÓW, czyli po jednym na każde województwo.

Mobilne gabinety stomatologiczne zostały sfinansowane przez Ministerstwo Zdrowia, a realizację umożliwia Program Usług Stomatologicznych świadczonych w DENTOBUSIE, refundowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Jak przebiega wizyta w Dentobusie? Wizyta w gabinecie zaczyna się od badania kontrolnego. Dzieci i młodzież otrzymują bezpłatny przegląd stomatologiczny. Wykonywane są też zabiegi z zakresu profilaktyki, które zapobiegają chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie  oraz leczenie zębów.

Pamiętajmy ! Pacjent musi przybyć na wizytę w obecności rodzica lub prawnego opiekuna oraz posiadać przy sobie PESEL, a na wizytę nie trzeba się rejestrować. Wszystkie zabiegi wykonywane są w pełnym reżimie sanitarnym.

 

Drodzy Rodzice zadbajcie o stan zdrowia jamy ustnej swoich dzieci przed nowym rokiem szkolnym. Zapraszamy!

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).