• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY W ZSP NR 4 W KRAPKOWICACH

   21 marca przedszkolacy i uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Krapkowicach witali pierwszy dzień Wiosny.

   Jednym ze zwyczajów w przedszkolu  jest tradycja topienia Marzanny, który dzieci obchodziły tego dnia witając w ten sposób pierwszy dzień kalendarzowej Wiosny.

   Dzieci spacerowały ulicami miasta z Marzanną – słomianą Kukłą, zdobioną wstążkami i kolorowymi ubraniami, symbolizującą koniec Zimy. Tradycyjnie młodsze przedszkolaki wyszły naprzeciw starszym dzieciom z zielonym gaikiem również przystrojonym kolorowymi kwiatami, wstążkami symbolizującym początek Wiosny.

   W szkole, jak przystało na ten dzień, wszyscy „wagarowali”. Nie było lekcji, ale każdy miał ręce pełne roboty. Już wcześniej klasy przygotowywały się do powitania Wiosny. Dla chętnych był konkurs plastyczny o Wiośnie. Dla wszystkich klas był konkurs na ozdobę wiosenną na stół. A w piątek wszyscy ubrani na zielono (uczniowie i nauczyciele) startowali w kolejnym konkursie – na wiosenny stół.

   Od rana trwały przygotowania. Ustawiano stoły, układano kwieciste obrusy, dekoracje, ozdoby, kwiaty. Szykowano wiosenne kanapki, kolorowe sałatki, owocowe szaszłyki, ludziki, warzywne biedronki, świeżo wyciśnięte soki itp. a królowały rzeżucha, kiełki, szczypiorek i inne „witaminki”. Komisja specjalnie powołana w tym dniu – oceniała pracę poszczególnych klas. Po ocenie wykonanego zadania każda grupa skosztowała własnych smakołyków wiosennych. Na koniec zostały posumowane wszystkie konkursy, wręczone dyplomy i nagrody, a efekty naszej pracy może ocenić każdy, kto przyjdzie do naszej szkoły, gdyż prace uczniów zdobią hol przy głównym wejściu.

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg DSC_7374.jpeg DSC_7375.jpeg DSC_7502.jpeg

nad.

Joanna Marczewska – Postół  
Barbara Piosek

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).