III Konkurs Języka Angielskiego

Jak nazywają się synowie królowej Elżbiety? Jaka rzeka płynie przez Londyn? Która jest godzina na zegarze? Na te i wiele równie skomplikowanych pytań musieli odpowiedzieć uczestnicy III Konkursu Języka Angielskiego, który odbył się w Zespole Szkół Sportowych 25 marca 2014 roku. W konkursie, przeznaczonym dla uczniów klas 1 -3 szkoły podstawowej, wzięło udział 32 dzieci z 5  szkół  z naszej gminy.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku wszyscy uczestnicy wykazali się dużą znajomością tematu, zaangażowaniem, entuzjazmem oraz chęcią sprawdzenia się. W uczciwej rywalizacji zwycięzcą zostało dwoje konkursowiczów: Martyna Tuniewicz z Zespołu Szkół Sportowych nr 1 oraz Maciek Jazłowiecki ze Stowarzyszeniowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Steblowie. Drugie miejsce przypadło Martynie Brodzińskiej z Zespołu Szkół Sportowych nr 1, natomiast trzecie wywalczyła Amelia Kiedycz, również z Zespołu Szkół Sportowych nr 1.

Przyznać w tym miejscu należy, że na wyróżnienie zasługują absolutnie wszyscy uczestnicy konkursu, którzy mimo bardzo młodego wieku (przecież jest to konkurs dla dzieci od 7 do 10 roku życia) na większość pytań udzielili poprawnych odpowiedzi. Szczególny podziw należy się uczniom klas pierwszych, dla których warunki konkursowe były bez wątpienia nowe i stresujące.

Przeprowadzenie konkursu nie byłoby możliwe bez wsparcia dyrekcji Zespołu Szkół Sportowych w osobie pani dyrektor Teresy Wichary, Wydawnictwa Szkolnego PWN i Oxford University Press oraz Agencji Usług Oświatowych UNIVERSUM pani Karoliny Ziółkowskiej–Kandziora, dzięki którym wszyscy uczestnicy otrzymali drobne upominki oraz dyplomy. Organizatorzy dziękują również nauczycielom języka angielskiego szkół biorących udział w konkursie – paniom Elżbiecie Majewskiej, Bożenie Tokarskiej oraz Darii Ersnt

Za rok już czwarta edycja konkursu. Liczymy na to, że będzie równie udana.

IMG_0673.jpeg2014-03-25 11.08.30.jpeg

nad.
Alicja Grelowska,                                
Magdalena Schneider-Ferenc