• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

O krapkowickiej Baszcie tuż przy opolskim Rynku

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Jana Pawła II w Opolu można obejrzeć wystawę rysunków krapkowickiego artysty Adama Werwińskiego. Prace są związane z Basztą i jej historią. Autor pokazuje jak przez ponad sześć stuleci Wieża Bramy Górnej była świadkiem wielu istotnych dla miasta wydarzeń. „Każdy kamień Baszty można pokazać osobno. Dowolnie go formować. Takie uplastycznienie powoduje, że Baszta nie jest sztywnym obiektem z kamieni, a wręcz może nam coś opowiedzieć.” Mówi autor prac.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do opolskiej biblioteki. Wystawa „Reminiscencje krapkowickie w rysunku”  potrwa do 30 lipca.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).