• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Solar Rejs dotarł do Krapkowic

5 lipca załoga Solar Rejsu dotarła do Krapkowic. W Porcie marynarzy przywitali burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura oraz Komandor Portu jachtowego w Krapkowicach Jan Szefer.

IMG_20210705_182720_1.jpeg

Dorośli, dzieci i młodzież, w tym niepełnosprawni biorą udział w rejsie z Gliwic do Szczecina organizowanym przez Śląski Yacht Club, który działa przy Politechnice Śląskiej.  Podczas rejsu otwartą łodzią typu DZ 850 młodzi żeglarze przełamują nie tylko własne bariery, ale także poznają piękno i walory rzeki Odry. Celem rejsu w tym roku jest dotarcie i uczestnictwo w finale Tall Ships Races 2021 w Szczecinie, w którym łącznie, na zmianę weźmie udział 40 uczestników na dystansie 700 km.

Młodzi żeglarze liczą, że rejs umożliwi im nawiązanie nowych znajomości i żeglarskich przyjaźni. Głównym przekazem przedsięwzięcia jest uświadamianie osób niepełnosprawnych, ich opiekunów oraz organizacji działających na rzecz osób niepełnosprawnych o możliwościach płynących z żeglugi śródlądowej, morskiej i oceanicznej. Jest to także okazja do wymiany wiedzy i doświadczeń w przełamywaniu barier, które stoją na drodze do realizacji pasji, jaką jest żeglarstwo. Więcej informacji znajduje się na stronie www.syc.com.pl oraz na facebooku Solar Rejs.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).