• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Modernizacja śluzy

„To jest historyczny i symboliczny dzień. Wkraczamy w zupełnie inną epokę, dostosowujemy Odrę do klasy międzynarodowej drogi wodnej, do rzecznej autostrady” mówił Przemysław Daca prezes Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie.

6 lipca przy śluzie w Krapkowicach oficjalnie rozpoczęto realizację projektu „Modernizacja śluzy oraz sterowni na stopniu wodnym Krapkowice wraz z przebudową awanportów”. Przypomnijmy zadanie obejmuje budowę nowej komory o długości 190 i szerokości 12 metrów, wraz z wyposażeniem technicznym, mechanicznym i hydraulicznym (wrota wsporne, zamknięcia kanałów obiegowych, zamknięcia remontowe). W ramach inwestycji przebudowana zostanie także istniejąca komora pociągowa, zmodernizowane zostaną obiekty towarzyszące oraz infrastruktura na śluzie w Krapkowicach.

IMG_0684.jpeg

„Zaręczam, że będziemy realizować te strategiczne plany: plan dla Odry z aktualizacjami, program przeciwpowodziowy, program przeciwko suszy. To wszystko się łączy w jedną spójną całość gospodarki wodnej, żeglugi śródlądowej, infrastruktury hydrotechnicznej” mówił podczas konferencji Wiceminister Infrastruktury Grzegorz Witkowski.

Koszt zadania to blisko 210 mln zł. Wykonawcą tej inwestycji o standardzie międzynarodowej drogi wodnej (V klasy żeglowności) jest  krapkowicka firma POM.

IMG_0766.jpeg

„Dzisiaj jest dzień, w którym spełniają się marzenia, marzenia mieszkańców Krapkowic. Dziękuję wszystkim, że ten ambitny plan przywrócenia Odry do żeglowności, który kilka lat temu jeszcze wydawał się nierealny, zaczyna się realizować. Ja miałem marzenie, żeby te śluzy, które już kilkadziesiąt lat temu wymagały generalnego remontu, były przywrócone do stanu świetności, ale że będzie trzecia śluza, ogromna, europejska, nawet nie śmiałem o tym myśleć. Jestem pewny, że inwestycja będzie wykonana dobrze, bo wykonawcą jest krapkowicka firma, która zrobi wszystko, żeby to była inwestycja, którą będziemy mogli się chlubić” mówił burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.  

To będą jedne z największych prac hydrotechnicznych przeprowadzanych w Krapkowicach w ciągu wielu ostatnich lat.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).