• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Społeczna inicjatywa w Kórnicy

Przez 6 tygodni otoczenie szkoły podstawowej w Kórnicy zmieniło nie do poznania. Nowe chodniki, nowy plac i schody przed szkołą. Blisko 400 m2 ułożonej kostki, a do tego nowa brama wjazdowa i furtka. To wszystko zasługa ponad 50 osobowej grupy mieszkańców, którzy w czasie wolnym, popołudniami i w weekendy wspomogli swoją pracą pomysłodawcę i głównego organizatora zadania Sołtysa Michała Hulina. Materiał budowlany zapewniła gmina Krapkowice. 3 lipca symbolicznym ułożeniem ostatnich kostek przez panią Wicemarszałek Województwa Opolskiego Zuzannę Donath-Kasiurę oraz Burmistrza Krapkowic Andrzej Kasiurę, remont otoczenia został zakończony.

„Gorące brawa dla wszystkich zaangażowanych. Efekt Waszej pracy jest imponujący” mówił burmistrz Andrzej Kasiura. „To był zbiorowy wysiłek. w którym z jednej strony, chodziło o konkretny efekt, a z drugiej o to, by mieszkańcy uwierzyli w siebie, że potrafią. I pokazali, że zawsze można na nich liczyć. Nie zdarzyło się, by zabrakło rąk do pracy. To była samoukładająca się układanka, która potrzebowała impulsu, a był nim sołtys Michał Hulin” mówił Ryszard Reszczyński, dyrektor szkoły w Kórnicy.

Przypomnijmy, to nie pierwsza inicjatywa mieszkańców Kórnicy. Około 10 lat temu, także po otrzymaniu materiałów z gminy Krapkowice, wybudowali oni strażnicę OSP.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).