• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Krapkowice jedną z najaktywniejszych gmin w kraju

Krapkowice pierwszą gminą w województwie i jedną z najaktywniejszych w kraju. W rankingu gmin w programie „Czyste powietrze” zajmujemy bardzo wysokie 39 miejsce. Ranking opublikowany został przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) oraz Polski Alarm Smogowy (PAS). Zestawienie oparte jest o liczbę wniosków złożonych w gminie i liczbę budynków jednorodzinnych w pierwszym kwartale 2021 roku. Przypominamy, gmina Krapkowice przystąpiła do realizacji programu w styczniu tego roku, kiedy w Urzędzie Miasta i Gminy uruchomiony został punkt konsultacyjny. W pierwszym kwartale tego roku złożonych zostało 57 wniosków o dofinansowanie.

Czyste Powietrze to kompleksowy program, którego celem jest zmniejszenie lub uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery przez domy jednorodzinne. Program skupia się na wymianie starych pieców i kotłów na paliwo stałe oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, by efektywnie zarządzać energią. Działania te nie tylko pomogą chronić środowisko, ale dodatkowo zwiększą domowy budżet, dzięki oszczędnościom finansowym. Maksymalna dotacja z programu na wymianę źródła ciepła i termomodernizację budynku to 30 tys. zł w przypadku podstawowego poziomu dofinansowania lub do 37 tys. zł w przypadku podwyższonego poziomu dofinansowania.

Ranking gmin dostępny jest na stronie Ranking gmin | Polski Alarm Smogowy - Razem o czyste powietrze

Grafika tabeli.jpeg

house-157112_1280.png

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).