• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Artyści z Krapkowic odmieniają miasto

Dwóch młodych krapkowickich artystów postanowiło wykorzystać swoją pasję jaką jest malowanie obrazów na dużych powierzchniach ściennych. Spotkało się to z zainteresowaniem mieszkańców ul. Mickiewicza, gdzie przy boisku na tylnych ścianach garaży widniały do niedawna nieczytelne bazgroły. Po kilku tygodniach prac, ściana nabrała zupełnie innego wymiaru. Bajkowe i filmowe postacie wypełniły przestrzeń przy placu zabawa i zmieniły to miejsce nie do poznania. Rafał i Jarek, bo takie noszą imiona nasi bohaterowie zostali docenieni również przez Burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiurę oraz jego żonę Wicemarszałek Opolską Zuzannę Donath-Kasiurę. Spotkali się oni z malarzami, aby pogratulować pomysłów oraz podziękować za wkład jaki wnoszą swoimi rysunkami w przestrzeń miejską Krapkowic. - Takie talenty należy wykorzystywać i dawać możliwości realizacji podobnych pasji. Korzystają na tym wszyscy, Ci młodzi ludzie, którzy szlifują swoje umiejętności, mieszkańcy oraz całe miasto, którego szare zakątki mogą się zmienić w naprawdę piękne miejsca. Już teraz deklaruje pomoc i wsparcie dla tego projektu- mówi burmistrz Kasiura.

Możemy zdradzić, że już trwają rozmowy o przekazaniu w ręce artystów paru krapkowickich ścian, które już wkrótce zmienią swoje oblicze.  

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).