• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycja w infrastrukturę

Umowy wspierające lokalny rozwój na obszarach wiejskich przekazane. 16 czerwca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach wicemarszałek województwa opolskiego Zuzanna Donath-Kasiura przekazała umowy na poprawę infrastruktury drogowej w gminach Walce i Strzeleczki. W ramach PROW do gminy Strzeleczki na przebudowę ulic Leśnej i Bocznej trafi ponad 1 mln zł. Walce na budowę drogi gminnej łączącej drogi powiatowe otrzymają prawie 700 tys. zł.  „Środki te  umożliwią przede wszystkim lepszą komunikację mieszkańcom gminy, powiatu i całego województwa” mówiła pani wicemarszałek.

IMG_0335.jpeg

Najwięcej, bo około 1,3 mln zł trafi do gminy Krapkowice. Środki te przekazane zostaną na budowę drogi do terenów inwestycyjnych (Węzeł Opole Południe). Przy realizacji tej inwestycji konieczny jest także wkład własny gminy w wysokości około 600 tysięcy złotych, a to wymaga zgody Rady Miejskiej. Dlatego też umowa przekazana zostanie nie wcześniej niż 25 czerwca, po sesji.

Dzisiejsze spotkanie było także okazją do dyskusji nad bieżącymi tematami, między innymi nad rewitalizacją, akcją „Opolskie na Rowery”, a co za tym idzie nad ścieżkami rowerowymi oraz nad remontem ulicy Opolskiej. Zarówno pani wicemarszałek, jak i przedstawiciele gminnego samorządu, mając na uwadze dobro mieszkańców, zwracają się do Zarządu Dróg Wojewódzkich o wyjaśnienia dotyczące przesunięcia terminu zakończenia prac tej jednej z priorytetowych inwestycji 2021 roku w Krapkowicach.  

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).