• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Noc w Baszcie

Legendy o Krapkowicach, historie opowiadane przez woja i zwiedzanie Baszty pod osłoną nocy. To było wyjątkowe wydarzenie. Organizowana przez Krapkowicki Dom Kultury, w scenerii średniowiecznych murów „Noc w Baszcie” rozpoczęła się w sobotę wieczorem od czytania legend o Krapkowicach.  Wśród czytających byli między innymi: Zuzanna Donath-Kasiura, wicemarszałek województwa opolskiego, Maria Bartoszyńska, dyrektor Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Krapkowicach oraz Andrzej Kasiura, burmistrz Krapkowic.

IMG_20210612_193257_edit_334913179485872.jpeg

Następnie Andrzej Kochańczyk „Jantar” z wczesnośredniowiecznej drużyny rekonstrukcyjnej RYŚ z Opola w bardzo barwny i ciekawy sposób opowiadał historię o wojach. Można było też przymierzyć hełm czy zapisać swoje imię za pomocą znaków runicznych. To był magiczny wieczór. Baszta czynna była do 1:00 w nocy.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).