• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dalszy rozwój sieci gazowej

Nie sposób nie zauważyć działań samorządu Krapkowic w zakresie promocji ogrzewania niskoemisyjnego. Dopłaty dla mieszkańców wymieniających stare piece węglowe na nowoczesne ogrzewanie gazowe to jedno. Ale stwarzanie dogodnych warunków do  rozbudowy sieci gazowniczej na terenie miasta i gminy, to chyba temat jeszcze ważniejszy.

Polska Spółka Gazownictwa w Opolu zakończyła niedawno uzbrajanie terenów mieszkaniowych na Osiedlu Kwiatów, wzdłuż ulic: Oleandrów, Storczyków, Liliowej, Niezapominajek i Jaśminowej. Na bieżąco wykonywane są nowe przyłącza do posesji w Dąbrówce Górnej i Steblowie.

Kilkanaście dni temu zakończona została budowa kolejnego gazociągu w gminie, tym razem z Krapkowic przez Żywocice do Discoplexu A4. Mieszkańcy Żywocic już mogą składać w krapkowickim oddziale Polskiej Spółki Gazownictwa wnioski o wydanie warunków na przyłączenie do sieci gazowej. Szczególnie dotyczy to posesji położonych wzdłuż magistrali gazowej – a więc ulic Rzecznej, Krapkowickiej, Średniej i Józefa.

IMG_0019.jpeg

W ostatnich dniach dostawca gazu rozpoczął także budowę kolejnego odcinka sieci oraz nowych przyłączy, tym razem w Otmęcie w okolicach ulic: Piastowskiej, Księdza Koziołka i 3 Maja. Budowę tej inwestycji wizytowali w ubiegłym tygodniu Rafał Adamiszyn, dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Opolu oraz Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Rozmowy dotyczyły także rozbudowy sieci w Rogowie Opolskim. To właśnie tam kilkunastu mieszkańców w ostatnim czasie otrzymało negatywne warunki na podłączenie do sieci gazowej, pomimo wydaje się bliskich odległości od głównego kolektora. To, jak zapewnił przedstawiciel PSG, powinno się jednak w najbliższym czasie zmienić. Na prośbę Gminy Krapkowice, spółka dokona ponownej analizy opłacalności. Co ważne, na ukończeniu jest sporządzanie dokumentacji na wykonanie zasilania w gaz terenów inwestycyjnych w Rogowie Opolskim, co jak już informowaliśmy, w dalszej perspektywie pozwoli doprowadzić paliwo gazowe do Gwoździc.

IMG_0031.jpeg

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).