• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Senior bez uzależnień na drodze

"Na światłach tylko wtedy, gdy zielone świeci,

Bo przecież nie jesteśmy niecierpliwi jak dzieci.

Wielu z nas jeździ na rowerze,

A niektórzy pomykają na motorku lub skuterze.

Jesteśmy też wieloletnimi kierowcami,

Ale zmysłów i refleksu takich z młodości już nie mamy".

IMG_20210609_105653.jpeg

To tylko fragment wiersza Stefanii Rodek-Karwath, który powstał w ramach akcji „Senior bez uzależnień na drodze”. Autorka w zgrabnych rymach uchwyciła przesłanie, któremu poświęcony jest cykl spotkań kierowanych, do – jak pisze pani Stefania – ciut wcześniej urodzonych: BEZPIECZEŃSTWO SENIORÓW.

Projekt rozpoczął się 9 czerwca w Krapkowickim Domu Kultury. Były prelekcje o bezpieczeństwie, wpływie alkoholu na człowieka w zależności od zawartości promili we krwi oraz o wpływie zażywanych często przez seniorów leków. Były też zajęcia praktyczne: ćwiczenia z wykorzystaniem alkogogli i narkogogli. Ale to dopiero początek spotkań. Już 10 czerwca seniorzy będą mogli sprawdzić swój refleks. Wezmą także udział w symulacji zdarzenia drogowego. 11 czerwca sprawdzą, czy są dobrymi kierowcami i poćwiczą koncentrację. Spotkania zorganizowali: Ośrodek Pomocy Społecznej i Dom Dziennego Pobytu „Fantazja” w Krapkowicach.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).