• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dzieci już się cieszą nową inwestycją

Nie wszystkie prezenty da się wycenić, ale ten kosztował ponad 420 tysięcy złotych, a jego przygotowanie trwało ponad sześć miesięcy. Choć tak naprawdę nie o wartość tu chodzi, a o poprawę warunków dla młodych mieszkańców gminy.

Dzisiaj, w Dzień Dziecka Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura i jego zastępca Arnold Joszko oficjalnie przekazali społeczności szkolnej łącznik między Publiczną Szkołą Podstawową a halą sportową w Żywocicach. „To dla nas bardzo ważna inwestycja, która będzie miała bardzo duży wpływ na naszą szkolną codzienność. Do tej pory bez względu na pogodę, dzieci musiały na zajęcia wf-u przechodzić ze szkoły na zewnątrz do hali. Teraz to się stanowczo zmieni - mówiła dyrektor szkoły Joanna Jeż.

lacznik_01.jpeg

Łącznik pełni teraz także funkcję nowego wejścia do szkoły i hali. Inwestycja zakończona została prawie pół roku przed planowanym terminem. Jej koszt to ponad 420 861 złotych. Środki w całości pochodziły z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Dokumentacja projektowa budowy łącznika, zgłoszona została przez mieszkańców w ramach  Budżetu Obywatelskiego a sfinansowana została kosztem 16.605 zł przez Gminę Krapkowice.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).