Narodowy Program Szczepień

Wszystkie ręce na pokład. Stawką jest zdrowie mieszkańców. 25 maja rząd informował o planowanych ułatwieniach, a już 26 maja burmistrz Krapkowic spotkał się z prezesem Krapkowickiego Centrum Zdrowia Marcinem Misiewiczem, by omówić promocję szczepień.
Bo jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej, tak, by jak najszybciej wrócić do normalności. W organizacji i promocji szczepień gminom mają pomóc środki z Narodowego Programu Szczepień. Na ten cel każdy samorząd, w zależności od liczby mieszkańców, ma otrzymać od 10 do 40 tysięcy złotych. Dodatkowo 100 tys. zł trafić ma do pierwszych 500 gmin, które osiągną poziom 75% zaszczepienia swoich mieszkańców, a 1 mln zł do gminy na terenie każdego z byłych 49 województw, które osiągną najwyższy wskaźnik wyszczepialności.
Już dziś Panowie zgodnie przyznają, że jeśli uda nam się sięgnąć po te środki, to każda złotówka przeznaczona zostanie na podwyższenie standardu leczenia w krapkowickim szpitalu. A jesteśmy na dobrej drodze. Tylko w punkcie w KCZ szczepionki przyjęło już ponad 20 tysięcy osób, a dwoma dawkami już zaszczepionych jest ponad 9 tysięcy mieszkańców powiatu krapkowickiego. Przypomnijmy, to właśnie w Krapkowicach, w Zespole Szkół im. Jana Kilińskiego działa jeden z największych punktów szczepień w regionie.