• PL
  • EN
  • DE
Drodzy mieszkańcy, informujemy, że Straż Miejska w Krapkowicach we wtorki i czwartki pracuje na dwie zmiany: I od godz. 7.00 do 15.00  i  II od 12.00 do 20.00. Pozostałe dni od 7.00 do 15.00. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Nietypowa załoga w Krapkowicach

1.jpeg

Pomimo pandemii, turystyka wodna na Odrze trwa. 10 maja do krapkowickiego portu zawinęła niecodzienna jednostka badawcza ze studentami i pracownikami Akademii Wychowania Fizycznego na pokładzie. Niezwykły rejs rozpoczął się w maju, w Raciborzu, a zakończy się w sierpniu na Mazurach.

Naukowcy mają w planach płynąć rzeką Odrą do Szczecina i dalej Bałtykiem popłynąć  do Kołobrzegu, Gdyni, Gdańska, Elbląga i Iławy. Stamtąd łódź zostanie przetransportowana na Mazury. Organizatorem rejsu jest Yacht Club "Sztag" Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach, a jego kierownikiem Stefan Nowak, prof. Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach.

Projekt zakłada zbadanie szlaku wodnego pod kątem przygotowania do ekoturystyki, bazy turystycznej, zagospodarowania, jakości obsługi, a także bezpieczeństwa wodnego na trasie rejsu. Studenci Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, Politechniki Częstochowskiej oraz Uniwersytetu Śląskiego przeprowadzą też analizę infrastruktury związanej z gospodarowaniem odpadów komunalnych, skontrolują jakość powietrza, wody i osadów, jak również czystość trasy.

Oprócz badania walorów turystycznych szlaku wodnego, jakim jest Odra studenci przetestują także napęd elektryczny i najnowsze osiągnięcia z dziedziny fotowoltaiki. Ich łódź bowiem napędzana jest głównie energią elektryczną z nowoczesnych, elastycznych paneli solarnych. Więcej informacji o tym niezwykłym rejsie na ecoawf.pl oraz facebookowym fanpage ECO AWF.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).