• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Budki dla jerzyków

Zapowiadana w ubiegłym roku akcja przygotowania w Krapkowicach budek dla jerzyków rozpoczęta. Na wysokich budynkach, administrowanych przez spółkę ZGKiM zakładanych jest kilkadziesiąt domków dla przylatujących właśnie jerzyków. Miejsca montażu zostały ustalone z ornitologami, z którymi pracownicy gminy na bieżąco konsultują wszelkie wytyczne. Jednak same budki to nie wszystko. Program ochrony różnorodności biologicznej w gminie Krapkowice, realizowany w ramach projektu „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny” obejmuje również zajęcia teoretyczno-praktyczne, podczas których dzieci wraz z rodzicami, dziadkami czy opiekunami będą składały budki dla wspomnianych ptaków. Zmontowane budki, dzieci będą mogły zabrać ze sobą do domu.

IMG-20210512-WA0015.jpeg

Trwająca pandemia uniemożliwiła wcześniejszą organizację takich zajęć. Liczymy, że teraz takie warsztaty będą możliwe. Podobne zajęcia odbyły się już w naszej gminie w 2018 roku i cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku zajęcia planowane są na czerwiec, a dokładną datę podamy już wkrótce.

 

 

Bio_logotypy.png

Dotyczy projektu pn.: „Śladami bioróżnorodności w sercu Opolszczyzny – bogactwo przyrody Gmin Strzeleczki, Krapkowice oraz Powiatu Krapkowickiego” realizowanego w ramach  Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020,  Oś V Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.1 Ochrona różnorodności biologicznej zgodnie z umową o dofinansowanie projektu nr BSW.042.28.2018 z dnia 27 listopada 2018 r.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).