• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Inwestycja stulecia w Krapkowicach

Jest rok 1893, trwa budowa pierwszej śluzy w Krapkowicach. Fakt ten uwieczniono na widocznym zdjęciu z zasobów Muzeum Architektury w Berlinie. Zaporę stawiają miejscowi pracownicy budowlani. Po 128 latach historia zatacza koło. W ciągu najbliższych kilkunastu dni w Krapkowicach rozpocznie się kolejna, warta ponad 205 milionów złotych inwestycja, związana z budową nowej, 190 metrowej komory oraz budową nowej sterowni śluzowej na stopniu wodnym Krapkowice. A to jeszcze nie koniec dobrych informacji. Przebudowę będzie realizować  krapkowicka firma POM.

IMG_9418.jpeg

11 maja burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z prezesem firmy Andrzejem Kulpą oraz burmistrzem Gogolina Joachimem Wojtalą omawiali szczegóły rozwiązań dojazdowych do terenu tego ogromnego przedsięwzięcia. To z całą pewnością będzie jedna z największych inwestycji hydrotechnicznych przeprowadzanych w Krapkowicach w ciągu wielu ostatnich lat. Cieszymy się niezmiernie, życząc zarządowi,  pracownikom, a także wszystkim współpracującym firmom, sprzyjających warunków i powodzenia w szybkiej realizacji inwestycji.

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).