Mistrzostwa Karate Olimpijskiego w Legnicy

24 kwietnia w Legnicy odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Olimpijskim. W zawodach startowało około 70 zawodników z 8 klubów karate ze strefy D, które reprezentowały województwa: śląskie, podkarpackie, dolnośląskie, opolskie i małopolskie w kategorii wiekowej 12-13 lat. Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach indywidualnych kata i kumite. Krapkowicki Klub Karate do-Shotokan reprezentowała trzyosobowa drużyna w składzie: Marek Wojtala, Marcin Trocha oraz debiutujący w zawodach Leon Słoński. Nasi zawodnicy uzyskali następujące wyniki: trzecie miejsce Leona w konkurencji kata indywidualnym 12-13 lat do 7.3 kyu, ósme miejsce Marka w konkurencji kumite indywidualnym 12-13 lat (+ 50 kg) oraz ósme miejsce Marcina w konkurencji kumite indywidualnym chłopców 12-13 lat (-50 kg). Natomiast Marek w konkurencji kata indywidualnym chłopców  do (+6.1 kyu) oraz Marcin w konkurencji kata indywidualnym chłopców do (-7.3 kyu) odpadli z dalszej rywalizacji na etapie walk repasażowych. Dziękujemy za postawę oraz gratulujemy uzyskanych wyników.

 

Po zakończeniu rywalizacji młodzików rozpoczęły się XXX Mistrzostwa Ziemi Legnickiej w Karate Olimpijskim, które były turniejem kwalifikacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców. W tych zawodach startowało 324 zawodników z 36 klubów z całej Polski. Nasz Klub reprezentowali: Marta Cieślak, Wojciech Nowak, Michał Talaga, Jakub Neiner oraz  Florian Wons. Nasi zawodnicy wywalczyli następujące miejsca medalowe: złoto Wojtka w konkurencji kumite indywidualne juniorów (+76 kg) oraz srebro Michała Talagi w konkurencji kumite indywidualne juniorów (-52kg). W licznie obsadzonych konkurencjach kata oraz kumite, zawody odbywały się na bardzo wysokim poziomie wyszkolenia technicznego zawodników. Marta Cieślak startująca w konkurencji kata dziewcząt juniorki młodsze (najliczniej obsadzona konkurencja zawodów mająca 42 zawodniczki) swój start zakończyła przegrywając walkę repasażową o miejsce trzecie, a w konkurencji kumite juniorek młodszych Marta zakończyła rywalizację w repasażach. Podobnie było w konkurencji kata indywidualne juniorów, w której Michał Talaga, również przegrał w walce repasażowej o miejsce trzecie. Udany występ Kuby Neinera, który w konkurencji kumite indywidualnym juniorów młodszych (-57kg) przegrał walkę o miejsce trzecie. W pozostałych konkurencjach zabrakło trochę szczęścia, ale walka trwa nadal. Kolejny turniej eliminacyjny w Łodzi.

Gratulujemy naszym zawodnikom uzyskanych wyników oraz postawy podczas startu w zawodach. Rodzicom dziękujemy za pomoc przy dowozie zawodników na zawody. Udział w zawodach był realizowany w ramach działań wspieranych przez Gminę Krapkowice.