Europejski Quiz Finansowy

Błażej Gomółka i Tomasz Gebauer, uczniowie klasy 8a z PSP nr 1, zajęli III miejsce w Ogólnopolskim Finale Międzynarodowego Konkursu „Europejski Quiz Finansowy”. Organizatorem konkursu jest Fundacja Warszawski Instytut Bankowości z siedzibą w Warszawie. Projekt jest realizowany we współpracy ze Związkiem Banków Polskich.

Zanim chłopcy znaleźli się w finale, musieli pokonać innych uczestników na Opolszczyźnie i zająć miejsce w trójce najlepszych, by  następnie, w czasie półfinału ogólnopolskiego stanąć naprzeciw 47 zespołów do walki o pierwszą dziesiątkę, która dawała kwalifikację do ścisłego finału.

W konkursie wzięło udział  4119 uczniów.  Finał EQF 2020/2021 był połączony z częścią wykładową. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję wysłuchać dwóch wykładów. Pierwszy z zakresu przedsiębiorczości, który poprowadził prof. UP dr hab. Tomasz Rachwał z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie (temat prelekcji: „Rozwijanie inteligencji finansowej dzieci i młodzieży jako elementu kompetencji w zakresie przedsiębiorczości”). Drugi z zakresu finansów i cyberbezpieczeństwa poprowadził pan Marcin Wąsik-Wiszniewski z Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku (temat prelekcji: „Cyberbezpieczne finanse”). Finał ogólnopolski wygrały Gabrysia i Julia ze Szkoły Podstawowej Nr 9 w Siedlcach i to one będą reprezentowały Polskę w finale europejskim. Za dziewczyny trzymamy kciuki, a naszym uczniom i ich opiekunce, Sylwii Tupko serdecznie gratulujemy sukcesu. 

konkurs-ekonomiczny.jpeg