• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Potężne dofinansowanie dla Gminy Krapkowice

Gmina Krapkowice otrzymała największe w swojej historii dofinansowanie na rozwój dróg. 8,84 mln zł pochodzi ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wniosek gminy zyskał pełną akceptacje na szczeblu wojewódzkim, a następnie zatwierdzony przez Urząd Premiera RP. Okazuje się, że gmina Krapkowice pozyskała ponad 15% środków jakie zostały przeznaczone na całe województwo Opolskie (58 027 129,22 zł). Do tej pory największą dotacją na zadania drogowe była kwota 5 mln przyznana z  Urzędu Marszałkowskiego w Opolu na rewitalizację oddanego niedawno Mostu Północnego. Tym razem kwota jest większa o prawie 4 mln zł i jest to potężny zastrzyk inwestycyjny dzięki któremu, gmina Krapkowice znacznie spokojniej może podejść do kolejnych działań na rzec rozwoju dróg.

8,44 mln zł z przyznanej kwoty zostanie przeznaczone na przebudowę dróg na osiedlu Kwiatów, której całościowy koszt wynosi 14 mln zł. Pozostałe 40% środków to wkład własny gminy Krapkowice.

Azalli.jpeg

440 tyś zł przeznaczone zostaną na przebudowę ul. Kopernika w Krapkowicach.

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).