• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Do sprzedaży pierwsze działki na nowym osiedlu

Rusza sprzedaż działek na nowym, krapkowickim Osiedlu Zielonym. Dla nowych nabywców przygotowanych jest tam blisko 140 działek pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną.

Właśnie wyznaczyliśmy do sprzedaży pierwsze 10 działek – mówi Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, nieruchomości o wielkości od około 8 do 14 arów położone są w obszarze wyznaczonym ulicami Klonową i Platanową. W listopadzie ubiegłego roku Rada Miejska przychyliła się do mojego wniosku i nadała na całym osiedlu nazwy ulic drzew. Chcemy, aby mieszkańcy oprócz wielkości działki, mogli sobie już teraz wybrać, przy jakiej ulicy chcieliby zamieszkać - dodaje burmistrz Kasiura.

Są tam ulice: Klonowa, Świerkowa,  Bukowa, Jodłowa, Kasztanowa, Sosnowa, Jesionowa, Brzozowa oraz najdłuższa, położona wzdłuż drogi krajowej – ulica Platanowa. Teren Osiedla Zielonego jest bardzo ciekawie położony i dobrze skomunikowany. Bardzo blisko stąd do szkoły podstawowej, do sklepów i aptek, jest stacja paliw, a do centrum miasta pieszo dojść można w 10 minut. Obszar osiedla obejmuje łącznie blisko 140 działek, według założeń mogłoby tam zamieszkać około 500 osób.

Pierwsze przetargi na sprzedaż działek zaplanowano za niecałe trzy miesiące, w czerwcu. Co ważne, krapkowicka Spółka Wodociągi i Kanalizacja już rozpoczęła procedurę opracowywania dokumentacji projektowej na wykonanie na tym osiedlu sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej. Według założeń sieci te mają powstać na Osiedlu Zielonym w czasie zbieżnym z budową pierwszych domków. Gmina Krapkowice już poszukuje zewnętrznych środków na budowę osiedlowych dróg wewnętrznych. Stosowne plany ujęte już zostały w naborze projektów w ramach Funduszy Norweskich, a także Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego.

Szczegóły dotyczące oferowanych działek znaleźć można na stronie internetowej www.krapkowice.pl, a także bezpośrednio w Wydziale Gospodarki Gruntami, Rolnictwa i Ochrony Środowiska, II budynek UMiG w Krapkowicach, przy ulicy 3 Maja 21, tel. 77 4466897 lub 774466870.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).