• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Żyj smacznie i zdrowo - program edukacyjny realizowany w ZSS nr 1

Klasa II a Gimnazjum, Zespołu Szkół Sportowych nr.1 w Krapkowicach, bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego ,,Żyj smacznie
i zdrowo" promującego zdrowe odżywianie wśród gimnazjalistów. Głównym celem programu jest:

  • - przekazanie uczniom w atrakcyjnej formie zasad prawidłowego i smacznego odżywiania,
  • - zachęcanie ich do pierwszych eksperymentów w kuchni, a także wspólnego, rodzinnego spożywania posiłków,
  • - zwrócenie uwagi na tak ważne problemy społeczne, jak marnowanie żywności, energii i wody.

W ramach programu edukacyjnego na lekcji wychowawczej, przez koordynatora Mariannę Rusin - Wośko zostały rozdane książki kucharskie ,,Żyj smacznie i zdrowo"  z przepisami dla każdego, na wszystkie zalecane w ciągu dnia posiłki - śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolację. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny: ,,Żywność Bogactwem Składników Pokarmowych" oraz ,,Jedz Smacznie i Zdrowo".


Ponadto przeprowadzona została również wśród uczniów, ankieta żywieniowa. Za udział w programie edukacyjnym "Żyj Smacznie i Zdrowo"
w roku szkolnym 2013/2014 klasa IIa Gimnazjum otrzymała dyplom.

nad. ZSS nr 1
w Krapkowicach

 

 

 

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).