Remonty dróg i chodników

Poprawa bezpieczeństwa i zaspokajanie potrzeb mieszkańców przede wszystkim. Umowy na bieżące remonty dróg i chodników podpisane. Na liście priorytetów znalazła się między innymi budowa utwardzonego kostką brukową przejścia dla pieszych, które łączy ulicę 3 Maja z osiedlem XXX-lecia. Inwestycja była odpowiedzią na liczne prośby mieszkańców oraz Międzyzakładowej Spółdzielni Mieszkaniowej "Zjednoczenie".

010320219632.jpeg

Dogodniejsze przejście tuż za szpitalem już jest gotowe, podobnie jak zjazd z ulicy Obuwników przeznaczony dla straży pożarnej. Dobiegają końca prace nad miejscami postojowymi przy ulicy Kolejowej oraz zjazd z DK 45 na parking leśny w Gwoździcach.

020320219650.jpeg

Kolejne na liście są remonty dróg prostopadłych do ulic Limanowskiego i Żeromskiego oraz część ulicy Kościuszki w Rogowie Opolskim. To prace prowadzone na płytach chodnikowych oraz kostce, te na asfalcie rozpędu nabiorą, gdy pozwolą na to warunki atmosferyczne. Przypominamy, te remonty nie są planowane. Każdy z nich jest odpowiedzią na zapotrzebowanie mieszkańców, którzy z Urzędem kontaktują się osobiście lub w ich imieniu występują radni, sołtysi czy właściciele firm.