• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Rowerowe połączenie gmin

Krapkowicka Baszta i gogoliński Pomnik Karolinki, to nie tylko punkty na mapie i symbole nierozerwalnie połączone z historią tych miast. Już niebawem obydwa te miejsca połączone zostaną nową ścieżką pieszo-rowerową. Dzisiaj w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach Zastępca Burmistrza Arnold Joszko podpisał umowę z Łukaszem Mikodą z firmy Protect Building, wykonawcą ostatniej części ścieżki rowerowej, od autostrady A4 do granicy Gminy Krapkowice z Gminą Gogolin.

 

 

Inwestycja obejmuje dwa zadania: budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 361m po starym śladzie kolejowym, a ponadto przebudowę części istniejącego parkingu przy ul. Opolskiej do pełnienia funkcji park & bike & ride na min. 20 samochodów wraz z budową wiaty rowerowej na min. 20 rowerów. Warte 600 tys. zł zadanie realizowane jest w ramach projektu „Czas na rower - Budowa ścieżek pieszo-rowerowych w Aglomeracji Opolskiej” realizowany przez gminę Krapkowice w partnerstwie z  miastem Opole oraz sześcioma  gminami z terenu województwa opolskiego, przy wykorzystaniu środków przyznanych przez Zarząd Województwa Opolskiego.

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).