• PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Zmiana organizacji ruchu na ulicy Opolskiej

Szanowni Mieszkańcy, drodzy Kierowcy. Od 24 lutego nastąpi zamknięcie dla ruchu ulicy Opolskiej w Krapkowicach (drogi wojewódzkiej nr 415). Wiemy, że napotkacie Państwo sporo utrudnień, ale zakres przebudowy tej ulicy jest ogromny i niestety uniemożliwia pozostawienie tam ruchu kołowego. Zarówno inwestor – Zarząd Dróg Wojewódzkich, współfinansująca zadanie Gmina Krapkowice, jak i wykonawca robót – firma Remost z Olesna dołożą wszelkich starań, aby utrudnienia te trwały jak najkrócej, a także, by mieszkańcy tego rejonu miasta w miarę możliwości mieli dojazd do swoich posesji oraz do zlokalizowanych tam firm i miejsc pracy.

Przypominamy, że inwestycja ta obejmować będzie całkowitą przebudowę konstrukcji drogi, korektę łuków, budowę nowych zatok autobusowych, wprowadzenie nowych koryt odwadniających, regulację istniejących zjazdów publicznych i indywidualnych do posesji, a także utworzenie nowych miejsc do parkowania poprzez wprowadzenie zatok postojowych. Co więcej, wymieniona zostanie sieć wodociągowa wzdłuż całej ulicy, wykonane zostaną nowe wpięcia do sieci wodociągowych wszystkich bocznych dróg, a także ponad 40 przyłączy do budynków.

Ale uwaga. Na ten moment utrzymana zostanie przejezdność ulicy Opolskiej od papierni, dalej ulicą Kolejową i Mostem Północnym, a także odcinek od ronda przy banku ING do ulicy Pocztowej. Te odcinki zostaną przebudowane w końcowej fazie robót. O wszystkich szczegółach będziemy Państwa na bieżąco informować. Dziękujemy bardzo za wyrozumiałość.

Plan orientacyjny objazdu.png

 

 

×

Zapisz się do newslettera

Wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie adres e-mail Newsletter wysyłany przez Gminę Krapkowice z siedzibą przy ul. 3 Maja 17, 47-303 Krapkowice. Oświadczam, że Zostałem poinformowany, że zgodę mogę wycofać w dowolnym momencie. Zostałam poinformowany, że mam prawo wglądu, poprawiania oraz żądania usunięcia moich danych osobowych w dowolnej chwili (polityka prywatności).