16.6 °C
  • PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy. W związku z remontem pomieszczeń biurowych Straży Miejskiej, jej siedziba została tymczasowo przeniesiona. Funkcjonariusze urzędować będą na 1 piętrze w pokojach 18 i 20 w I budynku UMiG - ul. 3 Maja 17. Kontakt ze Strażą możliwy jest wyłącznie pod numerem telefonu 606 448 422. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

[29-01-2013] ROCZNICA TRAGEDII GÓRNOŚLĄSKIEJ

W niedzielę 27 stycznia w Otmęckim kościele o godz. 8:15 odbyła się masza św. w intencji ofiar Tragedii Górnośląskiej. Intencja mszalna: za tragicznie zmarłych ks. Dziekana Huberta Dembczaka, siostry zakonne, gospodynię Elżbietę Matejczyk i wszystkich pomordowanych mieszkańców parafii Otmęt pw. WNMP w styczniu 1945 r. zamówiło koło DFK Mniejszości Niemieckiej w Otmęcie. W ten sposób od ponad dwudziestu lat mieszkańcy czczą pamięć  wówczas pomordowanych .

Po zakończonej mszy św. na cmentarzu przed pomnikiem "Pamięci męczonych i zamordowanych przez żołnierzy Armii Czerwonej w roku 1945 oraz wszystkich ofiar wojen i tragedii"  parafianie odmówili modlitwy w intencji pomordowanych. Następnie zapalono znicze, a Burmistrz Krapkowic złożył symboliczną wiązankę kwiatów.

UMiG
Krapkowice