17.2 °C
  • PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy. W związku z remontem pomieszczeń biurowych Straży Miejskiej, jej siedziba została tymczasowo przeniesiona. Funkcjonariusze urzędować będą na 1 piętrze w pokojach 18 i 20 w I budynku UMiG - ul. 3 Maja 17. Kontakt ze Strażą możliwy jest wyłącznie pod numerem telefonu 606 448 422. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Sołectwo Ściborowice - nagrodzone

Sołectwo  Ściborowice wzięło udział  w konkursie ,,Fundusz  sołecki - najlepsza inicjatywa” zorganizowany przez Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. 26 maja w Licheniu odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu, podczas którego na ręce przedstawicieli sołectwa Ściborowice wręczono nagrodę pieniężną za zajęcie III miejsca  w wysokości 5000 zł. Konkurs obejmował województwa wielkopolskie oraz opolskie. Z województwa opolskiego do konkursu przystąpiło 27 sołectw.


Nagrodzona inicjatywa to „Dzień Ziemniaka”, który sołectwo organizuje z własnego funduszu co roku wraz z lokalną grupą Odnowy Wsi, której liderem jest pani Beata Białek. Prezentują w tym dniu dania przyrządzone z tego najpospolitszego warzywa jakim jest ziemniak. Ponadto temu dniu towarzyszy biesiada, w której uczestniczą wszyscy mieszkańcy Ściborowic.

Sołectwo w Licheniu reprezentowały członkowie Rady sołeckiej Anna Mazurek i Jadwiga Betlejewska
Zakończeniem uroczystości wręczenia nagród była Msza Św. w bazylice Licheńskiej dla środowisk wiejskich i sołtysów .

Szerzej na temat konkursu przeczytać można >> kliknij tutaj

nad. Anna Mazurek