18.4 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Archiwum aktualności 2018

 • Teleopieka medyczna

  16 Maja 2018
  zdrowe serce seniora.jpeg

  Może uratować życie  - „Opaska Opiekun”, która mierzy parametry życiowe. W gminie Krapkowice trwa nabór do projektu „Zdrowe serce seniora”. Teleopieka medyczna kierowana jest do osób powyżej 60 roku życia. „Opaska Opiekun” sprawdza aktywność i stan zdrowia uczestnika przebywającego w domu. Szczegóły na plakacie i stronie http://serce.scob24.pl/o-projekcie/

  więcej»
 • GMINA KRAPKOWICE WYRÓŻNIONA

  16 Maja 2018
  2 (Small).jpeg

  Gmina Krapkowice została wyróżniona w Konkursie „Opolskie dla Rodziny” w kategorii Opolski Samorząd dla Rodziny, gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Opolskiego odebrał osobiście Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, podczas uroczystej gali „Opolskie dla Rodziny”, która odbyła się w dniu 14 maja r. w Filharmonii Opolskiej  w Opolu.

  więcej»
 • Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa

  15 Maja 2018
  DSC_5680.jpeg

  Wystawa fotografii, opowieści spod żagli i spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim. 14 maja w Krapkowickim Domu Kultury kotwicę zarzucili miłośnicy sportów wodnych.

  więcej»
 • Most na pierwszym miejscu

  14 Maja 2018
  Most na pierwszym miejscu_1.jpeg

  Szanowni Państwo, w nawiązaniu do pojawiających się w lokalnej prasie oraz na portalach społecznościowych informacji dotyczących  budowy mostu chciałbym po raz kolejny podkreślić, że inwestycję tę traktuję priorytetowo.

  więcej»
 • Krapkowicki przykład współpracy

  10 Maja 2018
  1.jpeg

  Dobre praktyki pochodzą z Krapkowic. O modelowej współpracy gminy Krapkowice i Stowarzyszenia Port Jachtowy Krapkowice oraz budowie mariny 8 maja mówili przedstawiciele portu i gminnego samorządu. W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego odbyła się konferencja "Samorządowy Rok Rzeki Odry 2018".

  więcej»
 • Zielone zakątki Krapkowic

  10 Maja 2018
  zielone zakatki krapkowice.jpeg

  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, Stowarzyszenie Fair Play oraz Tygodnik Krapkowicki zapraszają wszystkich mieszkańców gminy Krapkowice do udziału w konkursie fotograficznym "Zielone zakątki Krapkowic i okolic".  

  więcej»
 • Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa

  08 Maja 2018
  plakat Krapkowice.jpeg

  Gmina Krapkowice oraz Krapkowicki Dom Kultury zapraszają na „Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa”, czyli spotkanie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim, autorem albumu historycznego.

  więcej»
 • Święto Konstytucji 3 Maja

  04 Maja 2018
  DSC07689.jpeg

  bchody 227 rocznicy uchwalenia konstytucji 3 maja rozpoczęły się mszą św. w intencji Ojczyzny i służb mundurowych w kościele pw. św. Mikołaja w Krapkowicach. Po mszy korowód z udziałem mieszkańców, pocztów sztandarowych i Szwadronu Opole w barwach 9 Pułku Ułanów Małopolskich przemaszerował pod pomnik „Ofiarom Wojen i Przemocy”.

  więcej»
 • Dzień biało-czerwonej

  04 Maja 2018
  IMG_5779.jpeg

  Wspólne tworzenie biało-czerwonej, wspólne sadzenie drzew na krapkowickim rynku i ich licytacje na szczytny cel. Koncert Krapkowickiej Orkiestry Dętej i występ mażoretek. Na deser „Bańka z Baszty”, czyli Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej zorganizowany przez gminę Krapkowice.

  więcej»
 • Pchli Targ

  27 Kwietnia 2018
  Kwiecień na FB.jpeg

  Rozpoczynamy kolejny sezon krapkowickich pchlich targów. Sobotnie giełdy stale zyskują na popularności. Przyciągają przede wszystkim mieszkańców gminy.

  więcej»