13.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Nowy rok akademicki

Krapkowicki Uniwersytet III Wieku rozpoczął nowy rok akademicki wartościowym wykładem. O tym, że fantazja oszustów nie zna granic i jak nie dać się oszukać mówił asp. sztab. Jarosław Waligóra z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Na wnuczka, służby specjalne, żołnierza, na wygraną w konkursie, sąsiadkę czy chore dzieci. To tylko niektóre z odnotowanych na terenie naszego województwa oszustw. Funkcjonariusze apelowali przede wszystkim o czujność, bo chwila nieuwagi może kosztować oszczędności całego życia. Policjanci słuchaczom przedstawili także założenia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To platforma wymiany informacji pomiędzy Policją a społeczeństwem. Mapa aktywowana została we wrześniu ubiegłego roku, a już z terenu naszego powiatu odnotowano ponad 500 zgłoszeń.

Obecny na spotkaniu burmistrz Andrzej Kasiura słuchaczom życzył, by kolejny rok akademicki był obfity w wydarzenia, budził nowe zainteresowania i dostarczał wielu emocji.

Przypomnijmy Krapkowicki Uniwersytet III Wieku liczy już ponad 120 słuchaczy. Grono aktywnych seniorów stale się powiększa.