19.7 °C
  • PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy, informujemy, że od 11 sierpnia funkcjonariusze Straży Miejskiej czekają na Państwa w pomieszczeniach I budynku Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17, pokoje nr 4 i 5 (przyziemie budynku). Najdogodniejsze wejście znajduje się od ulicy Działkowej.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Teatr WIELKI Inaczej

DSC_0631.jpeg

Zapraszamy na premierę improwizowanego spektaklu pt. "Pudło" Teatru WIELKIEGO Inaczej. Wyjątkowe przedstawienie odbędzie się 16 maja o 18:30 w sali kinowej Krapkowickiego Domu Kultury. Teatr działa przy KDK drugi rok. W tym roku przyjął nazwę Teatr WIELKI Inaczej. Grupę tworzą głównie uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Krapkowicach.

Punktem wyjścia do spektaklu była praca z przedmiotem - tytułowym pudłem. „Ożywialiśmy pudła, budowaliśmy z nich zwierzęta, a następnie przeszliśmy do wymyślania miejsc, które można by „ograć” pudłami. W ten sposób  powstało kilka scen, w których pudła stały się jedynymi rekwizytami i elementami scenografii” – mówi reżyserka spektaklu Iza Kuriata. Aktorzy Teatru WIELKIEGO Inaczej są twórczy i kreatywni, sami wymyślali treść scenek. Reżyserka starała się pomysłom nadać sceniczny kształt i wybrała muzykę, która dopełnia całość. Spektakl jest wyjątkowy, częściowo improwizowany. Aktorzy losowo odgrywają wcześniej przećwiczone sceny. Dlatego spektakl za każdym razem jest inny. Na scenie wystąpią: Faustyna Brzozowska, Iweta Tomczuk, Robert Głowacki, Michał Jakisch, Adrian Marut, Michał Mazur, Waldemar Mordak, Andrzej Szynol.

DSC_0618.jpeg

DSC_0628.jpeg