27.8 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Dotacje celowe do wymiany węglowych źródeł ogrzewania

W związku z dużym zainteresowaniem mieszkańców Gminy Krapkowice uzyskaniem dofinansowania do wymiany źródeł ogrzewania, jak również celem realizacji zadań określonych w Planie gospodarki niskoemisyjnej Gminy Krapkowice Rada Miejska w Krapkowicach podjęła uchwałę w sprawie określenia zasad udzielania dotacji celowych z budżetu Gminy Krapkowice na realizację inwestycji polegających na wymianie węglowych źródeł ogrzewania na ekologiczne. Uchwała ta umożliwia przyznanie dotacji celowych osobom fizycznym oraz wspólnotom mieszkaniowym, które planują wymianę starych, węglowych pieców na ogrzewanie ekologiczne. Dotacją objęte są inwestycje polegające na zakupie i montażu: 

1) kotłów opalanych biomasą,

2) kotłów gazowych,

3) ogrzewania elektrycznego,

4) kotłów olejowych,

5) kotłów opalanych ekogroszkiem, przy czym w tym przypadku istnieją szczegółowe uwarunkowania, a mianowicie kotły te nie mogą posiadać dodatkowego rusztu lub elementów umożliwiających jego zamontowanie oraz muszą być wyposażone w ślimakowy podajnik paliwa.

Ponadto dotacja celowa obejmuje również podłączenie do centralnej sieci ciepłowniczej.

Szczegółowe warunki uzyskania dotacji, sposób jej rozliczenia oraz wysokość  określa poniższa uchwała:

 

Jednocześnie informujemy o możliwości uzyskania dofinansowania (tzw. bonu ekologicznego) ze Starostwa Powiatowego w Krapkowicach. Szczegóły poniżej:

PDFuchwała - Starostwo Powiatowe.pdf