13.5 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne

 • Dożynki w Dąbrówce Górnej

  21 Września 2018
  dożynki dąbrówka 2018 plakat na inne wsie.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na Dożynki Wiejsko-Parafialne w Dąbrówce Górnej, które odbędą się 29-30 września.

  więcej»
 • Odrzańska Odyseja 2018

  21 Września 2018
  IMG_7612.jpeg

  Ponad 41 metrów długości, niemal 5 szerokości, barka Ż-2107 „Irena” już 27 września zacumuje w Krapkowicach. Zapraszamy na pokład barki, na której prowadzone będą warsztaty, spotkania, wystawy, projekcje filmowe, pokazy, gry terenowe i zabawy.

  więcej»
 • Poparli inicjatywę „Mostu Południowego”

  20 Września 2018
  20180919_110501.jpeg

  W środowe przedpołudnie gmina Krapkowice była gospodarzem walnego zebrania Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego. Spotkanie miało miejsce tym razem w Steblowie. Zebrani samorządowcy gmin członkowskich rozmawiali głównie o sprawach bieżących. Ważnym elementem spotkania było poparcie dla inicjatywy tzw. „mostu południowego”, o którą od kilku miesięcy zabiegają burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Przypomnijmy, że wsparcie dla tej inwestycji zapowiedzieli także wojewoda opolski oraz marszałek województwa. Budowa nowej przeprawy przez Odrę to bardzo istotna sprawa zarówno dla obu gmin, jak również dla całego regionu. Dzięki rządowemu programowi "Mosty+" inwestycja ma realne szanse na realizację.

  więcej»
 • Miesiąc Seniora

  20 Września 2018
  dni seniora 2018 1.jpeg

  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura zaprasza na uroczyste rozpoczęcie "Miesiąca Seniora", które odbędzie się 1 października.

  więcej»
 • IV Wojewódzkie Zawody Osób Niepełnosprawnych

  19 Września 2018
  2.jpeg

  Kilkudziesięciu uczestników, integracja i promocja aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, czyli IV Wojewódzkie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking pod patronatem burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury. W zawodach udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego województwa, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krapkowicach, uczniowie Szkoły Specjalnej oraz uczniowie Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Gościem specjalnym była zapaśniczka Monika Michalik, mistrzyni olimpijska z Rio.

  więcej»
 • Krapkowice przyjazne firmom

  13 Września 2018
  Logo promocyjne Miasto Przyjazne Firmom 2017.jpeg

  Krapkowice samorządem przyjaznym firmom. Nasza gmina po raz kolejny znalazła się wśród wąskiego grona samorządów wyróżnionych przez Instytut Europejskiego Biznesu. W XI edycji konkursu tytuł ten trafił do 321 miast i gmin. Celem rankingu jest promowanie miast, gmin, powiatów, województw i urzędników samorządowych wspierających rozwój firm na swoim terenie. Drodzy przedsiębiorcy dziękujemy. To Wasz dynamiczny rozwój, najwyższa jakość świadczonych usług i systematyczna praca wyznaczyły drogę do sukcesu.

  więcej»
 • Gmina Krapkowice przyjazna środowisku

  13 Września 2018
  piece.png

  Od 2016 roku w gminie Krapkowice przyznawane są dotacje celowe do wymiany węglowych źródeł ogrzewania na ekologiczne. Program wsparcia finansowego cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców, o czym świadczy liczba składanych wniosków.

  więcej»
 • Spotkanie z seniorami

  12 Września 2018
  IMG_0245.jpeg

  W środę 12 września w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Krapkowicach odbyło się spotkanie burmistrza Andrzeja Kasiury z przedstawicielami organizacji pozarządowych działających na rzecz osób starszych w gminie Krapkowice oraz z kierownikami jednostek organizacyjnych gminy.

  więcej»
 • Gmina daje zielone światło

  07 Września 2018
  1.jpeg

  Radni miejscy za przekazaniem działek przy „blaszaku”, a tym samym za rozpoczęciem przebudowy szpitala powiatowego.

  więcej»
 • Na krapkowickim odcinku Odry powstanie nowa śluza

  06 Września 2018
  1.jpeg

  Odra zaczyna odżywać. Kolejne inwestycje, o których dotąd tylko się mówiło stają się coraz bliższe realizacji. W środę 5 września odbyło się robocze spotkanie dotyczące budowy nowej śluzy na Odrze w Krapkowicach. Inicjatorem spotkania był burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

  więcej»