21.1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne

 • Rozwój zakładu

  21 Sierpnia 2018
  3.jpeg

  Metsä Tissue kontynuuje rozwój zakładu w Krapkowicach. 21 sierpnia odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod rozbudowę hali magazynowej. Prace budowlane już się rozpoczęły, a nowa część magazynowa zostanie oddana do użytku pod koniec 2018 roku.

  więcej»
 • "PracoDawca Zdrowia"

  17 Sierpnia 2018
  heart-665186_1920.jpeg

  10 sierpnia rozpoczęła się realizacja programu polityki zdrowotnej „PracoDawca Zdrowia”. Program ten został stworzony z myślą nie tylko o pracodawcach, ale przede wszystkim o pracownikach. Główną misją projektu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zwiększenie zgłaszalności pracowników na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych (w szczególności nowotworów).

  więcej»
 • Trwa weryfikacja wniosków

  16 Sierpnia 2018
  budżet obyw.jpeg

  10 sierpnia 2018 roku upłynął termin składania przez mieszkańców gminy Krapkowice propozycji zadań do budżetu obywatelskiego na 2019 rok.

  więcej»
 • Remont chodnika

  10 Sierpnia 2018
  IMG_8812.jpeg

  Trwa remont chodnika przy ulicy Piastowskiej. W miejsce zużytych krawężników oraz płyt betonowych zamontowane zostaną nowe betonowe krawężniki i obrzeża oraz kostka brukowa.

  więcej»
 • Nowoczesny sprzęt dla OSP

  09 Sierpnia 2018
  IMG_8854.jpeg

  8 sierpnia burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura przekazał Ochotniczym Strażom Pożarnym z gminy Krapkowice sprzęt o wartości ponad 50 tys. zł. Zakup ten współfinansowany został  ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

  więcej»
 • Święto plonów 2018

  09 Sierpnia 2018
  plakat dożynki.jpeg

  Najważniejsze święto rolników, ukoronowanie ich ciężkiej pracy. Tegoroczne Dożynki Miejsko-Gminne odbędą się w Żywocicach 25 i 26 sierpnia. Serdecznie zapraszamy.

  więcej»
 • Opaski dla seniorów

  08 Sierpnia 2018
  IMG_8837.jpeg

  Szanowni Państwo przypominamy, że projekt „Zdrowe Serce Seniora” kierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy Krapkowice, którzy ukończyli 60. rok życia. I choć w pierwszej kolejności do programu zakwalifikowały się osoby schorowane, mieszkające samotnie, to do projektu przystąpić mogła każda osoba starsza, która boryka się z dolegliwościami zdrowotnymi.

  więcej»
 • Upamiętnili 74. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego

  01 Sierpnia 2018
  3 (Small).jpeg

  Dzisiaj celem upamiętnienia 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego oraz wszystkich poległych w jego walkach burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura wraz z zastępcą burmistrza Romualdem Harafem i sekretarzem miasta Haraldem Brolem zapalił pod pomnikiem Ofiar Wojen i Przemocy w Krapkowicach symboliczny znicz.

  więcej»
 • 1 sierpnia zostaną uruchomione syreny

  27 Lipca 2018
  mały powstaniec 1.png

  Uprzejmie informujemy, że celem upamiętnienia 74 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, w dniu 1 sierpnia 2018r., o godzinie 17.00 nadany zostanie sygnał akustyczny (syrena).

  więcej»
 • Rodzinnie spędzony czas nad Odrą

  23 Lipca 2018
  1 (Small).jpeg

  VII Piknik Odrzański przeszedł do historii pod znakiem dobrej zabawy, sportowej rywalizacji oraz wielu atrakcji kulturalnych. Tegoroczna impreza nad Odrą zorganizowana została wspólnie z Opolskim Centrum Rozwoju Gospodarki, Gminą Krapkowice i Gminą Gogolin w ramach dwudniowego projektu „Dni Przemysłu i Żeglugi”, którego pierwsza sobotnia część miała miejsce w Krapkowicach, a druga niedzielna w Gogolinie.

  więcej»