11.1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne

 • Rewitalizacja Rynku

  16 Października 2018
  Koncepcja rynku_2a.png

  Nowoczesny i funkcjonalny Rynek tętniący życiem, atrakcyjny dla mieszkańców Krapkowic w każdym wieku. Taką mamy koncepcję przygotowaną przez studio projektowe.

  więcej»
 • Medal Komisji Edukacji Narodowej dla burmistrza Andrzeja Kasiury

  16 Października 2018
  DSC_0914.jpeg

  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura został uhonorowany Medalem Komisji Edukacji Narodowej nadawanym przez resort edukacji za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania. Medal Komisji Edukacji Narodowej został przyznany na wniosek Związku Zawodowego „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania w Krapkowicach. Uroczyste wręczenie medalu nastąpi 22 października 2018 r. w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

  więcej»
 • Nowa remiza OSP w Rogowie Opolskim już otwarta

  15 Października 2018
  1.jpeg

  Druhowie OSP z Rogowa Opolskiego mają powody do dumy. W sobotnie popołudnie (13.10.) otwarto uroczyście nowy budynek remizy strażackiej. 

  więcej»
 • Rewitalizacja mostu i koncepcja stadionu lekkoatletycznego w Otmęcie

  15 Października 2018
  IMG_2137.jpeg

  Pierwsze robocze spotkanie i ważne uzgodnienia. W piątek 12 października w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach rozmawiano o przystosowaniu starego mostu kolejowego do ruchu samochodowego. W spotkaniu udział wzięli burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, przedstawiciele firmy projektowej, inspektor nadzoru, kierownik budowy oraz pracownicy urzędu. Głównym tematem były decyzje administracyjne i uzgodnienia niezbędne do uzyskania pozwolenia na budowę. Pierwszym celem tej modelowej współpracy jest uzyskanie pozwolenia na budowę do 12 miesięcy. Co oznacza możliwość rozpoczęcia prac już latem przyszłego roku.

  więcej»
 • „100 drzew na 100-lecie niepodległości Polski”

  15 Października 2018
  IMG_9023.jpeg

  Pod tym hasłem sadzono przy ul. 3 Maja kolejne drzewa i krzewy. Zuchy z 14 Gromady Zuchowej „Pogodne Chmurki”, 7 Gromady Zuchowej „Wesołe Tygryski” i 10 Gromady Zuchowej „Wesołe Słoneczka” ochoczo zabrały się do pracy dzięki czemu  przydrożne skwerki nabrały nowego wyglądu. Klon kulisty oraz krzewy, takie jak tawuła oraz berberys będą ozdobą terenu na wprost cmentarza w Otmęcie. O tym dlaczego ważna jest zieleń w mieście mówił  burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.  

  więcej»
 • Dzień Edukacji Narodowej

  15 Października 2018
  Drodzy nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, pracownicy.jpeg

  Drodzy nauczyciele, pedagodzy, wychowawcy, pracownicy oświaty

  więcej»
 • Trwa remont Krapkowickiego Domu Kultury

  12 Października 2018
  c1.jpeg

  Poprawa dostępu do części administracyjnej, szczególnie dla rodziców z małymi dziećmi, osób niepełnosprawnych, seniorów, nowe, wyremontowane miejsca dla działających sekcji. Trudno dostępne pomieszczenia biurowe, w których mieszkańcy m.in. odbierali bilety i zaproszenia na wydarzenia kulturalne oraz zapisywali swoje pociechy na zajęcia, przeniesione zostaną na front budynku. Wejście od ulicy Prudnickiej pozbawione będzie barier architektonicznych i zdecydowanie ułatwi korzystanie z oferty Krapkowickiego Domu Kultury. Zakończenie tych prac planowane jest na listopad tego roku.

  więcej»
 • Złote i Diamentowe Gody

  11 Października 2018
  IMG_1992 (Custom).jpeg

  „Życie Wasze rozkwitało jak wiosna, pełne było zapału, radości oraz gorącego serca. Nauczyło Was jednak wiele - jak szanować człowieka, wielkość małżeństwa zahartowało cierpieniem. Pozwoliło Wam również ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie a bogactwem  swego serca i doświadczenia doskonalić założoną rodzinę”. Tak burmistrz Andrzej Kasiura 10 października przywitał pary świętujące piękny jubileusz. 60 lat pożycia małżeńskiego świętowali w Sali Ślubów: Janina i Józef Baherycz, Romana i Ryszard Dąbrowscy Jadwiga i Józef Gutkowscy, Magdalene i Władysław Guziak Klara i Kazimierz, Jaskulscy Maria i Józef Kania, Berta i Leon Malek, Krystyna i Brunon Nowak, Alina i Stanisław Pawełczyk, Hildegarda i Walter Pelka, Stefania i Hubert Piosek, Rozalia i Ernest Reinert, Dorota i Werner Stawik, Lotta i Franciszek Wojtyna, Hieronima i Jan Zawadzcy.IMG_1940 (Custom).jpeg

  więcej»
 • Opolska OZE dla gminy Krapkowice

  11 Października 2018
  43563924_1910701522299687_6224324149335031808_o.jpeg

  Gmina Krapkowice przyjazna ekoenergetyce i efektywności energetycznej. Jesteśmy jedynym samorządem na Opolszczyźnie, do którego trafiła nagroda. Burmistrz Andrzej Kasiura odebrał statuetkę „Opolska OZE” z rąk byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Za działalność na rzecz promocji ekoenergetyki nagrodzeni zostali także państwo: Beata i Joachim Smiatek z Jemielnicy oraz Renata i Dariusz Kiesińscy z Janowa.   

  więcej»
 • PSSP nr 5 najlepsza w województwie

  10 Października 2018
  DSCF4886.jpeg

  9 października w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Nysie odbyła się uroczysta gala podsumowująca współzawodnictwo sportowe szkół w województwie opolskim.  Po uroczystym otwarciu i powitaniu przez dyrektora Zespołu Szkól z Nysy oraz prezesa  szkolnego związku sportowego rozpoczęło się oficjalne przedstawienie wyników współzawodnictwa. Na Gali obecna byłą szkolna delegacja oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura.

  więcej»