15.5 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności i wydarzenia

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Wsparcie MŚP w Krapkowicach na medal

  20 Października 2017
  IMG_0556.jpeg

  Burmistrz Andrzej Kasiura liderem, a Krapkowice samorządem, który wspiera małe i średnie przedsiębiorstwa. Kapituła ogólnopolskiej VII Edycji Programu „Samorząd, który wspiera MŚP” wyłoniła zwycięzców.

  więcej»
 • Boiska oficjalnie przekazane

  19 Października 2017
  IMG_0494.jpeg

  Dziś odbyło się oficjalne przekazanie zmodernizowanych terenów sportowych przy Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5. Były przemówienia, podziękowania i przecięcie wstęgi. Oczywiście były też najdokładniejsze testy nowej nawierzchni – mecze. Pierwsza piłka należała do burmistrza Andrzeja Kasiury. Widzów na wypełnionej po brzegi widowni rozgrzały mecze piłki ręcznej, nożnej i koszykówki.

  więcej»
 • Burmistrz Andrzej Kasiura wyróżniony

  18 Października 2017
  1.jpeg

  „Za Zasługi dla Polskiego Związku Działkowców” wyróżnienie dla burmistrza Andrzeja Kasiury. 17 października podczas Posiedzenia Okręgowego Zarządu PZD w Opolu najwyższe odznaczenie Związku wręczył burmistrzowi Prezes OZ PZD w Opolu Bartłomiej Kozera.

  więcej»
 • 109 lat

  18 Października 2017
  IMG_0418.jpeg

  Taki piękny jubileusz obchodzi dziś Leonarda Ratkiewicz, mieszkanka Domu Pomocy Społecznej „Anna”. Najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia wszelkiej pomyślności i zdrowia na kolejne lata jubilatce złożył zastępca burmistrza Romuald Haraf.

  więcej»
 • Ruch jednokierunkowy na ulicy Pocztowej

  12 Października 2017
  ul. Pocztowa.png

  W związku z utrudnionym ruchem na ulicy Pocztowej, na wniosek mieszkańców i radnych gmina Krapkowice wprowadza zmianę organizacji ruchu.

  więcej»
 • Boiska prawie gotowe

  12 Października 2017
  DJI_0001 (2).jpeg

  Budowa nowoczesnego kompleksu sportowego przy Publicznej Sportowej Szkole Podstawowej nr 5 rozpoczęła się w czerwcu bieżącego roku, dziś dobiegają końca prace przy I etapie inwestycji. Ze szkolnych boisk uczniowie będą mogli korzystać już w przyszłym tygodniu. Oficjalnie przekazanie zmodernizowanych terenów sportowych odbędzie się w czwartek, 19 października.

  więcej»
NEWSLETTER