-1.6 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności i wydarzenia

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Droga do inwestycji

  22 Marca 2018
  Droga do inwestycji_1.jpeg

  Kolejna dobra wiadomość od gminnych samorządowców. Zarząd Województwa przyznał dotację na budowę drogi prowadzącej do terenów inwestycyjnych w Rogowie Opolskim. Koszt projektu to nieco ponad 10 536 774 zł, dotacja wyniesie 50 %, czyli 5 268 387 zł.

  więcej»
 • Żegnaj zimo, witaj wiosno

  21 Marca 2018
  IMG_3784.jpeg

  Przy takim wsparciu wiosna, nie tylko ta kalendarzowa, po prostu musi nadejść. Dziś najmłodsi mieszkańcy gminy Krapkowice z przedszkoli nr 1 i 2 oraz szkoły podstawowej nr 1 pożegnali zimę. Był pełen barw korowód, marzanny, gaiki i wiersze, które skutecznie przegonić mają chłodne dni.

  więcej»
 • Nabór 2018

  20 Marca 2018
  informacja slider.jpeg

  Burmistrz Krapkowic ogłasza nabór wniosków na udzielenie dotacji celowych na realizację inwestycji polegających na wymianie węglowego źródła ogrzewania na ekologiczne

  więcej»
 • Pchle Targi

  19 Marca 2018
  Kwiecień na FB.jpeg

  Zapraszamy na kolejne edycje pchlich targów. Krapkowicka giełda staroci zyskuje na popularności. Pierwsza w tym roku odbędzie się w sobotę 28 kwietnia przed Halą Widowiskowo-Sportową im. Władysława Piechoty. Czekamy na Państwa od godziny 9:00.  

  więcej»
 • Międzygminny Jarmark Wielkanocny

  19 Marca 2018
  DSC_5517.jpeg

  Za nami dwudniowe wydarzenie poświęcone świętom wielkanocnym. Gminy połączyły siły i zorganizowały dwudniowy Jarmark Wielkanocny, który wprowadził nas w klimat zbliżających się świąt. Jarmark był doskonałą ucztą dla ciała i ducha.

  więcej»
 • Niepodległość niejedno ma imię

  19 Marca 2018
  Niepodległość niejedno ma imię.jpeg

  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura po raz kolejny spotkał się z kierownictwem jednostek gminnych by przedyskutować plany obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Gmina Krapkowice przygotowuje cykl wydarzeń kulturalnych, sportowych oraz szkolnych dla mieszkańców właśnie z okazji tej niecodziennej rocznicy pod hasłem: „Niepodległość niejedno ma imię”.

  więcej»
NEWSLETTER