8.1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności i wydarzenia

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Informacja Burmistrza Krapkowic dot. zakończenia naboru wniosków na udzielenie dotacji celowych

  18 Maja 2018
  informacja slider.jpeg

  Informuję o zakończeniu naboru wniosków na udzielenie dotacji celowych na realizację inwestycji polegających na wymianie węglowego źródła ogrzewania na ekologiczne

  więcej»
 • Haftowana replika

  17 Maja 2018
  IMG_6040.jpeg

  Kilometry nici, niezliczone pokłady cierpliwości, liczbę wkłuć igłą trudno zliczyć. Ale dla takiego efektu, było warto. Haftowana replika obrazu Jana Matejki „Zamoyski pod Byczyną” gotowa. Nad haftem pracowało pięć osób. Z Opolszczyzny tylko krapkowiczanin Zbigniew Majewski. Obraz ma 191 cm na 315 cm. Oryginał dzieła spłonął w 1944 roku. Pan Zbigniew odtworzył  1/5 obrazu a to oznacza haft na ponad 3 metrach płótna o szerokości 40 cm. Panie Zbigniewie czapki z głów, biorąc pod uwagę, że na kwadrat 2x2 cm igłę trzeba wbić 400 razy.IMG_6038.jpeg

  więcej»
 • GMINA KRAPKOWICE WYRÓŻNIONA

  16 Maja 2018
  2 (Small).jpeg

  Gmina Krapkowice została wyróżniona w Konkursie „Opolskie dla Rodziny” w kategorii Opolski Samorząd dla Rodziny, gminy miejskie i miejsko-wiejskie. Wyróżnienie z rąk Marszałka Województwa Opolskiego odebrał osobiście Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura, podczas uroczystej gali „Opolskie dla Rodziny”, która odbyła się w dniu 14 maja r. w Filharmonii Opolskiej  w Opolu.

  więcej»
 • Teleopieka medyczna

  16 Maja 2018
  zdrowe serce seniora.jpeg

  Może uratować życie  - „Opaska Opiekun”, która mierzy parametry życiowe. W gminie Krapkowice trwa nabór do projektu „Zdrowe serce seniora”. Teleopieka medyczna kierowana jest do osób powyżej 60 roku życia. „Opaska Opiekun” sprawdza aktywność i stan zdrowia uczestnika przebywającego w domu. Szczegóły na plakacie i stronie http://serce.scob24.pl/o-projekcie/

  więcej»
 • Rejs po dziejach opolskiego żeglarstwa

  15 Maja 2018
  DSC_5680.jpeg

  Wystawa fotografii, opowieści spod żagli i spotkanie autorskie z kpt. Ryszardem Sobieszczańskim. 14 maja w Krapkowickim Domu Kultury kotwicę zarzucili miłośnicy sportów wodnych.

  więcej»
 • Most na pierwszym miejscu

  14 Maja 2018
  Most na pierwszym miejscu_1.jpeg

  Szanowni Państwo, w nawiązaniu do pojawiających się w lokalnej prasie oraz na portalach społecznościowych informacji dotyczących  budowy mostu chciałbym po raz kolejny podkreślić, że inwestycję tę traktuję priorytetowo.

  więcej»
NEWSLETTER