0.5 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności i wydarzenia

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Mamy rekord

  15 Stycznia 2018
  DSC_5211.jpeg

  Hojność i otwarte serca. Już po raz 26 pokazali Państwo, że los innych nie jest Wam obojętny. W tym roku konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zasili kwota 55 120 zł. Tegoroczny cel, szczytny jak co roku – „Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

  więcej»
 • Nowy chodnik

  12 Stycznia 2018
  Nowy chodnik.jpeg

  Zakończył się remont chodnika przy ulicy Kościuszki w Rogowie Opolskim. Inwestycja była jednym z zadań realizowanych w ramach Budżetu obywatelskiego 2017. Przebudowano ponad 180 metrów chodnika. W miejsce zużytych krawężników oraz płytek betonowych zamontowano nowe krawężniki oraz kostkę. Odnowiono także 6 wjazdów. Całkowita wartość zadania to ponad 35 tys. zł.

  więcej»
 • Bezpieczniej i oszczędniej

  12 Stycznia 2018
  Bezpieczniej i oszczędniej2.jpeg

  W Krapkowicach trwa wymiana opraw lamp oświetlenia ulicznego. Nowe, energooszczędne lampy LED zastąpią dawne, energochłonne oprawy. W efekcie zużycie energii zmniejszy się o 60%. Moc oświetlenia dostosowana zostanie do indywidualnych parametrów jezdni. Pierwszy etap prac objął wymianę opraw przy ulicy 3 Maja, jej koszt to ponad 24 tys. zł.

  więcej»
 • 26. Finał WOŚP

  12 Stycznia 2018
  IMG_1636.jpeg

  Hojność i otwarte serca. Dziś rozpoczęliśmy zbiórkę, Państwa zapraszamy do udziału w 26 finale już w niedzielę. Wolontariusze z puszkami wyruszą ze sztabu o 8:00 rano, w Krapkowickim Domu Kultury gramy od 16:30, pierwsze licytacje o 17:00. Wszystko dla „Dla wyrównywania szans w leczeniu noworodków”.

  więcej»
 • Sportowcy nagrodzeni

  11 Stycznia 2018
  IMG_1612.jpeg

  Roczne wsparcie dla 23 zawodników, 9 nagród. W środę, 10 stycznia zastępca burmistrza Andrzej Brzezina wręczył zawodnikom, trenerom i działaczom wyróżnienia za wyniki i osiągnięcia w działalności sportowej.

  więcej»
 • "Krąg darczyńców"

  10 Stycznia 2018
  plakat promujący.png

  Zapraszamy do udziału w akcji "Krąg darczyńców" organizowanej przez Stowarzyszenie Kraina św. Anny.

  więcej»
NEWSLETTER