14 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności i wydarzenia

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Dożynki w Dąbrówce Górnej

  21 Września 2018
  dożynki dąbrówka 2018 plakat na inne wsie.jpeg

  Serdecznie zapraszamy na Dożynki Wiejsko-Parafialne w Dąbrówce Górnej, które odbędą się 29-30 września.

  więcej»
 • Odrzańska Odyseja 2018

  21 Września 2018
  IMG_7612.jpeg

  Ponad 41 metrów długości, niemal 5 szerokości, barka Ż-2107 „Irena” już 27 września zacumuje w Krapkowicach. Zapraszamy na pokład barki, na której prowadzone będą warsztaty, spotkania, wystawy, projekcje filmowe, pokazy, gry terenowe i zabawy.

  więcej»
 • Poparli inicjatywę „Mostu Południowego”

  20 Września 2018
  20180919_110501.jpeg

  W środowe przedpołudnie gmina Krapkowice była gospodarzem walnego zebrania Śląskiego Stowarzyszenia Samorządowego. Spotkanie miało miejsce tym razem w Steblowie. Zebrani samorządowcy gmin członkowskich rozmawiali głównie o sprawach bieżących. Ważnym elementem spotkania było poparcie dla inicjatywy tzw. „mostu południowego”, o którą od kilku miesięcy zabiegają burmistrz Gogolina Joachim Wojtala oraz burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura. Przypomnijmy, że wsparcie dla tej inwestycji zapowiedzieli także wojewoda opolski oraz marszałek województwa. Budowa nowej przeprawy przez Odrę to bardzo istotna sprawa zarówno dla obu gmin, jak również dla całego regionu. Dzięki rządowemu programowi "Mosty+" inwestycja ma realne szanse na realizację.

  więcej»
 • Miesiąc Seniora

  20 Września 2018
  dni seniora 2018 1.jpeg

  Burmistrz Krapkowic Andrzej Kasiura zaprasza na uroczyste rozpoczęcie "Miesiąca Seniora", które odbędzie się 1 października.

  więcej»
 • IV Wojewódzkie Zawody Osób Niepełnosprawnych

  19 Września 2018
  2.jpeg

  Kilkudziesięciu uczestników, integracja i promocja aktywności fizycznej wśród osób niepełnosprawnych, czyli IV Wojewódzkie Zawody Sportowe Osób Niepełnosprawnych w Nordic Walking pod patronatem burmistrza Krapkowic Andrzeja Kasiury. W zawodach udział wzięli uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej z całego województwa, podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Krapkowicach, uczniowie Szkoły Specjalnej oraz uczniowie Publicznej Sportowej Szkoły Podstawowej nr 5 i Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Gościem specjalnym była zapaśniczka Monika Michalik, mistrzyni olimpijska z Rio.

  więcej»
 • Krapkowice przyjazne firmom

  13 Września 2018
  Logo promocyjne Miasto Przyjazne Firmom 2017.jpeg

  Krapkowice samorządem przyjaznym firmom. Nasza gmina po raz kolejny znalazła się wśród wąskiego grona samorządów wyróżnionych przez Instytut Europejskiego Biznesu. W XI edycji konkursu tytuł ten trafił do 321 miast i gmin. Celem rankingu jest promowanie miast, gmin, powiatów, województw i urzędników samorządowych wspierających rozwój firm na swoim terenie. Drodzy przedsiębiorcy dziękujemy. To Wasz dynamiczny rozwój, najwyższa jakość świadczonych usług i systematyczna praca wyznaczyły drogę do sukcesu.

  więcej»
NEWSLETTER