27.1 °C
 • PL
 • EN
 • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności i wydarzenia

 • Co wiesz o samorządzie, czyli lekcja z burmistrzem i radnym

  „Burmistrz, to ktoś, kto rządzi miastem, żeby był porządek, a nie chaos”. Tak o funkcji włodarza gminy mówią siedmiolatkowie. Dziś burmistrz, Andrzej Kasiura i radny Andrzej Malinowski na godzinę zostali nauczycielami.

 • Reprezentacja Polski Oldbojów w Futsalu vs KS „Zdrowie” Krapkowice

  Mecz Reprezentacji Polski Oldbojów w Futsalu z KS „Zdrowie” Krapkowice już 28 maja na Orliku. Spotkanie rozpocznie się o 17:00. To 67 mecz z cyklu "Śladami obecności św. Jana Pawła II".

 • Złowili cztery medale

  Fantastyczne wyniki w finale wędkarstwa spławikowego w Opolu osiągnęli uczniowie Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Krapkowicach. Zawodnicy aż cztery razy stawali na podium. Artur Michna  z klasy 4 "a" w kategorii szkół podstawowych indywidualnie zdobył złoty medal. Drużyny zajęły drugie i trzecie miejsce w województwie.

 • Diamenty Forbesa dla Krapkowickich firm

  Prężnie działające firmy z Krapkowic mogą pochwalić się prestiżowymi nagrodami miesięcznika Forbes, które zostały rozdane 19 maja w Opolu podczas uroczystej gali „Diamenty Forbesa 2016”.

 • Gratulacje dla KS Krapkowice

  Pragnę złożyć serdeczne gratulacje naszemu zespołowi piłkarskiemu KS Krapkowice za awans do Saltex IV Ligi. Z wielką satysfakcją informuję, że nasz zespół na cztery kolejki przed zakończeniem rozgrywek ligi okręgowej zapewnił sobie awans do wyższej ligi.

 • OTWARTY KONKURS PROJEKTÓW NA WSPARCIE ROZWOJU SPORTU NA TERENIE GMINY KRAPKOWICE NA 2016 ROK – DRUGIE PÓŁROCZE

  Konkurs dotyczy projektów, których realizacja w sposób bezpośredni przyczyni się do poprawy warunków uprawiania sportu oraz zwiększenia dostępności mieszkańców Gminy Krapkowice do działalności sportowej, poprzez udział klubów sportowych reprezentujących Gminę Krapkowice w rozgrywkach organizowanych przez polskie związki sportowe.

 • Pierwsza pomoc – nie bądź obojętny

  W ratowaniu ludzkiego życia ważna jest dosłownie każda sekunda i umiejętne wykonywanie czynności podtrzymujących podstawowe funkcje życiowe. O wiedzę z tego zakresu spokojni mogą być nauczyciele wychowania fizycznego i organizatorzy imprez sportowych.

 • Złote i Diamentowe Gody

  Są wzorem i pięknym przykładem dla młodych pokoleń. Dziś złote i diamentowe gody świętowało 12 par. Medale, legitymacje oraz gratulacje „Za długoletnie pożycie małżeńskie” w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej jubilatom wręczył burmistrz, Andrzej Kasiura.

 • Ze Strasburga do Krapkowic

  Do krapkowickiej mariny przypłynęli wyjątkowi goście, Hans i Ursula Thueler ze Szwajcarii. Małżeństwo swoją podróż życia rozpoczęło w ubiegłym roku.

 • Gotowi na pierwszy serwis?

  Miłośników tenisa i aktywnego spędzania czasu wolnego zapraszamy na ulicę Wrzosów. Dwa z trzech kortów czekają na Państwa codziennie od 8.00 do 20.00.

 • Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa

  18 Lipca 2018
  Polsko-Niemieckie Dni Poradnictwa.png

  Pracowałeś w Niemczech i zbliżasz się do wieku emerytalnego? Byłeś oddelegowany z Polski do pracy za granicą? Zastanawiasz się czy otrzymasz niemiecką emeryturę? Już teraz zadzwoń i umów się na bezpłatne spotkanie z polskimi i niemieckim ekspertami od emerytur i rent.

  więcej»
 • Remonty jezdni i chodników

  17 Lipca 2018
  Chrobrego2.jpeg

  Trwa przebudowa chodników przy ulicach Chrobrego, Reja i Piastowskiej. W miejsce zużytych krawężników oraz płyt betonowych zamontowane zostaną nowe betonowe obrzeża oraz kostka brukowa. Koszt tych inwestycji to ponad 194 tys. zł.

  więcej»
 • Zmarł Gerhard Paul

  13 Lipca 2018
  kondolecje Gerhard Paul.jpeg

  Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci śp. Gerharda Paula. Ceremonia pogrzebowa odbędzie się w kościele pw. św. Floriana w Żywocicach w poniedziałek 16 lipca o godzinie 12:00. Różaniec odbędzie się w dniu pogrzebu o godzinie 11.30 w kościele.

  więcej»
 • Dni Przemysłu i Żeglugi

  12 Lipca 2018
  Piknik Odrzański 2018.png

  20 i 21 lipca w ramach Dni Przemysłu i Żeglugi w Krapkowickim Porcie Jachtowym odbędzie się VII Piknik Odrzański, a 22 lipca w Gogolinie na Placu Benedyktyńskim, Finał Artystycznego Lata. Serdecznie zapraszamy.

  więcej»
 • Otwarcie ofert

  09 Lipca 2018
  Otwarcie ofert.png

  9 lipca w Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach nastąpiło otwarcie ofert, które wpłynęły na „Rewitalizację starego mostu kolejowego oraz parku miejskiego w Krapkowicach.” Trzy z nich to oferty wyłącznie na „Rewitalizację starego mostu kolejowego w Krapkowicach”, natomiast czwarta obejmowała również „Rewitalizację parku miejskiego w Krapkowicach” (znajdującego się w sąsiedztwie hali).

  więcej»
 • Ostatnie pożegnanie śp. Piotra Sollocha

  05 Lipca 2018
  IMG_8427.jpeg

  Odszedł zasłużony mieszkaniec Krapkowic, człowiek o pięknym życiorysie, oddany miastu i gminie. W środę 4 czerwca byłego burmistrza Krapkowic śp. Piotra Sollocha żegnały tłumy.

  więcej»
NEWSLETTER