18.9 °C
  • PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy, informujemy, że w dniu 22.08.2017 (wtorek) Straż Miejska wyjątkowo pracować będzie w godzinach od 7:00 do 19:30.

×

Wyszukaj w serwisie

Mistrzowie Polski

W sobotę 11.10.2014 w Stargardzie Szczecińskim odbyły sie Mistrzostwa Polski w Karate Shotokan. Do rywalizacji przystąpiło 260 zawodników z 34  klubów z całej Polski. W ogólnej klasyfikacji medalowej zajęliśmy bardzo wysokie 6-miejsce. Start naszej sześcioosobowej drużyny w składzie: Izabela Piechota, Julia Wocka, Arkadiusz Tupko, Michał Kowalewicz Beniamin Strzelecki i Michał Szostecki należy zaliczyć do bardzo udanych. Łącznie zdobyliśmy trzy medale z tego: dwa złote oraz jeden brązowy.
Startująca po raz ostatni w konkurencji kata indywidualnym juniorek Izabela Piechota wywalczyła tytuł Mistrzyni Polski. Do tego sukcesu dołożyła medal brązowy w konkurencji kata seniorek. W bardzo mocno obsadzonej konkurencji kata indywidualne młodzików 14-15 lat Beniamin Strzelecki zdobył tytuł Mistrza Polski. Ten sukces miał wpływ na powołanie Beniamina na zgrupowanie Kadry Narodowej Kata, które odbędzie się w najbliższy weekend, gdzie wspólnie z Izabelą Piechotą i Michałem Kowalewiczem będzie brał udział w przygotowaniach do Mistrzostw Europy zaplanowanych na listopad w Zurychu.

Również bardzo udany start Beniamina w konkurencji kata juniorów, gdzie zakwalifikował sie do pierwszej ósemki. Do finałowej ósemki zakwalifikowali się również Julia Wocka (kata indywidualne młodziczek) i Michał Szostecki (kata indywidualne młodzików 14-15 lat). Mniej szczęścia mieli pozostali zawodnicy, którzy pomimo bardzo dobrego poziomu technicznego musieli uznać wyższość rywali. Opiekę nad zawodnikami sprawował trener Zdzisław Tupko.

Udział w Mistrzostwach Polski był dotowany ze środków Gminy Krapkowice.