27.1 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

TYDZIEŃ SENIORA W KRAPKOWICACH - Zajęcia dla Seniorów

W dniach 29 - 30 września 2014 r. w Krapkowickim Domu Kultury odbyły się spotkania i prelekcje związane ze zdrowiem.

29 września w Krapkowicach gościł dr Dawid Bączkowski wiceprezes opolskiego Stowarzyszenia Wsparcia Osób w Wieku Podeszłym BABIE LATO. Przeprowadził dla seniorów wykład: na temat: „Dysfunkcja narządu ruchu u osób starszych. Bóle kręgosłupa lędźwiowo - krzyżowego plagą współczesnego społeczeństwa.” oraz zorganizował pokaz sprzętu rehabilitacyjnego. W czasie spotkania z seniorami dokonano oceny równowagi w profilaktyce wypadków u osób starszych”. W tym dniu osoby starsze miały możliwość przeprowadzenia badań w związku z uruchomieniem punktu pomiaru ciśnienia tętniczego oraz pomiaru poziomu glukozy we krwi. Organizatorem badań był Specjalistyczny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej „Na Pocztowej” w Krapkowicach.

We wtorek 30 września w Krapkowickim Domu Kultury odbyły się spotkania osób starszych z psychologiem. Pani Katarzyna Pazdan przeprowadziła warsztaty psychologiczne w 15 osobowych grupach na temat: "Gimnastyka mózgu”, "Relaksacja i radzenie sobie ze stresem": Przeprowadzone spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Krapkowic. W tym samym dniu w sali Krapkowickiego Domu Kultury zaprezentował się zespół muzyczny Oder Blass Band.

Zajęcia artystyczne

W dniu 1 października 2014 r. w Galerii przy ul. Damrota 2 w Krapkowicach realizowane były dla seniorów zajęcia plastyczne. Zajęcia poprowadzili lokalni twórcy ze Stowarzyszenia Twórców i Artystów "Pasja" w Krapkowicach.