-10.3 °C
  • PL
  • EN
  • DE
×

Wyszukaj w serwisie

Aktualności lokalne
Prognozowane pogorszenie jakości powietrza

W związku z zapowiadanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej spadkiem temperatury, któremu może towarzyszyć niebezpieczne dla zdrowia człowieka pogorszenie jakości powietrza, zalecamy uważniejsze obserwowanie wyników pomiarów stężeń pyłu w powietrzu na terenie gminy Krapkowice (http://powietrze.krapkowice.pl/).

Aktualności lokalne
Port jachtowy nagrodzony

22 Lutego 2018

Recepta na uśmiech 2

21 Lutego 2018

Kultura
Wystawa malarstwa

Zapraszamy Państwa na wystawę malarstwa krapkowickiej artystki Bożeny Kurek-Di Maggio. Wernisaż odbędzie się 2 marca o godzinie 17:00 w siedzibie Związku Polskich Artystów Plastyków w Opolu przy ulicy Krakowskiej 1. Wystawę można oglądać do 20 marca.

Kultura
Muzyka łączy pokolenia

19 Lutego 2018

Koncert walentynkowy

16 Lutego 2018

Wodzili Bera

05 Lutego 2018

Zabawa karnawałowa

01 Lutego 2018

Edukacja
„Niepodległa” w gminnych szkołach i przedszkolach

W Urzędzie Miasta i Gminy w Krapkowicach przeprowadzono kolejne rozmowy dotyczące obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Tym razem o przygotowaniach do wyjątkowego jubileuszu dyskutowali dyrektorzy szkół i przedszkoli, którzy przedstawili propozycje wydarzeń w placówkach.

Sport i turystyka
Port jachtowy nagrodzony

Port Jachtowy nagrodzony za rozwój żeglarstwa na Opolszczyźnie. Nagrodę podczas I Opolskiego Plebiscytu Żeglarskiego „Dar Opola” odebrał komandor krapkowickiego portu Janusz Szefer.

Komunikaty i ogłoszenia
UWAGA!!! ZAGROŻENIE ASF!!!

Afrykański pomór świń (ASF) to groźna choroba wirusowa, na którą chorują WYŁĄCZNIE ŚWINIE I DZIKI.

Gospodarka odpadami - aktualności
UWAGA! Dnia 24 lutego br. MPSZOK w innej lokalizacji

Szanowni mieszkańcy Gminy Krapkowice!

Zawiadamiamy, że w dniu 24 lutego 2018 r. Mobilny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zostanie ustawiony na parkingu naprzeciwko wejścia do części hotelowej hali widowiskowo-sportowej

Rada miejska - aktualności
Transmisja obrad Rady Miejskiej w Krapkowicach

Transmisja na żywo dostępna w trakcie trwania Sesji.

Strefa przedsiębiorcy Zainwestuj w Krapkowicach

Aktualności gospodarcze
Wmurowanie kamienia węgielnego

6 lutego w siedzibie firmy Paul Schockemöhle Logistics wmurowano kamień węgielny pod budowę nowego magazynu. Przy ulicy Transportowej powstaje hala o powierzchni 8 tys. m2. Oddział w Krapkowicach jest jedynym pozamiejscowym oddziałem firmy. Paul Schockemöhle to lider w branży logistycznej w naszej gminie. Wierzymy, że rozbudowa firmy stworzy nie tylko nowe możliwości, ale będzie także inspiracją do realizacji kolejnych planów.

Punkt informacyjny dla przedsiębiorców
KSSE - Przetarg na sprzedaż działki i zezwolenie na prowadzenie działalności

Ogłoszenie o przetargu ofertowym mającym na celu wyłonienie podmiotu, który uzyska zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i nabędzie prawo własności nieruchomości.

  • logo_mikroporady.png
  • logo_epk_rgb_PL.jpeg
  • Fundacja RŚ.jpeg
  • 1.png
  • KSSE.jpeg
  • CEIDG.jpeg