22.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy. W związku z remontem pomieszczeń biurowych Straży Miejskiej, jej siedziba została tymczasowo przeniesiona. Funkcjonariusze urzędować będą na 1 piętrze w pokojach 18 i 20 w I budynku UMiG - ul. 3 Maja 17. Kontakt ze Strażą możliwy jest wyłącznie pod numerem telefonu 606 448 422. 

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

[03-01-2012] INFORMACJE

Straż Miejska infromuje


            Straż Miejska dzięki pomocy i zgłoszeniom mieszkańców w ostatnim okresie ustaliła kolejnych sprawców dzikich wysypisk, przypomnijmy, że zgłoszenia do Straży Miejskiej można przesyłać mailowo na lub telefonicznie 77 44 66 810 oraz osobiście w UMIG Krapkowice przy ul. 3 Maja 17 – niski parter. Miejscem, które ostatnio znowu zostało zaśmiecone to teren przy jeziorku „Gold”. Na szczęście interwencja zakończyła się sukcesem, sprawcę udało się szybko ustalić, ukarano wysokim mandatem oraz został zobowiązany do uprzątnięcia „dzikiego” wysypiska. Inną interwencją w ostatnim czasie było zatrzymanie na „gorącym uczynku” złodziei złomu, którzy kradli elementy stalowe na działkach przy Pl. Eichendorfa. Sprawę przekazano do Policji.
           W dalszym ciągu przeprowadzane są kontrole przy użyciu fotoradaru, które mają coraz większe poparcie wśród mieszkańców. Świadczą o tym m.in. wypowiedzi pieszych, którzy widząc pracę fotoradaru pozytywnie wypowiadają się o tym przedsięwzięciu. 
           Na ostatniej sesji Rady Miejskiej mieszkańcy poruszyli także problem z właścicielami czworonogów.  W związku z tym Straż Miejska planuje wzmożoną kontrolę pod kątem właściwego wyprowadzania psów, dbania o czystość, jak również dopełnienie formalności związanych z rejestracją i opłatą roczną za psa, która w roku 2012 wynosi 20zł za cały rok za każdego psa w domostwie.

Komendant Straży Miejskiej
w Krapkowicach