17.5 °C
  • PL
  • EN
  • DE

Szanowni mieszkańcy, informujemy, że od 11 sierpnia funkcjonariusze Straży Miejskiej czekają na Państwa w pomieszczeniach I budynku Urzędu Miasta i Gminy w Krapkowicach, ul. 3 Maja 17, pokoje nr 4 i 5 (przyziemie budynku). Najdogodniejsze wejście znajduje się od ulicy Działkowej.

 

 

 

×

Wyszukaj w serwisie

Wizyta w Straży Pożarnej

13 czerwca 2014 r. przedszkolaki z Publicznego Przedszkola nr 8 w Otmęcie wybrały się  na wycieczkę do Powiatowej Straży Pożarnej w Otmęcie. Dzieci mogły nie tylko z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo – gaśniczych. Przedszkolaki dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta. Utrwalony też został numery alarmowe – 112     i 998 które każde dziecko znać powinno. Na koniec strażacy w podziękowaniu otrzymali od przedszkolaków własnoręcznie wykonaną laurkę.

Spotkanie to uświadomiło dzieciom, jak trudna i odpowiedzialna, a zarazem ciekawa jest praca strażaka. Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola.

Składamy serdeczne podziękowania Komendzie Powiatowe PSP w Krapkowicach za bardzo obrazowe zapoznanie przedszkolaków z zawodem strażaka!

nad. PP nr 8
w Krapkowicach

ZDJECIA PRZED.2014 283.jpeg ZDJECIA PRZED.2014 323.jpeg ZDJECIA PRZED.2014 338.jpeg