×

Wyszukaj w serwisie

Zawodnicy Klubu Karate – do Shotokan znowu na podium

AKADEMICKIE MISTRZOSTWA POLSKI

W dniu 17.05.2014 na sali sportowej Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Polski Akademickich Związków Sportowych w Karate WKF. Organizatorami zawodów byli : Klub  Sportowy  AZS Wrocław, Zarząd Główny AZS, Polski Związek Karate oraz Sekcja Karate Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, SWFiS  Uniwersytetu Przyrodniczego. Zawodnicy Klubu Karate – do Shotokan w Krapkowicach: Izabela Piechota i Patryk Wocka, reprezentowali Politechnikę Opolską i wywalczyli cztery medale. Patryk Wocka w konkurencji kumite indywidualne mężczyzn zdobył tytuł Mistrza Polski, a z drużyną w kumite zdobył srebrny medal. Kolejny udany start na akademickim tatami zaliczyła Izabela Piechota, która wywalczyła trzy trzecie miejsca w konkurencjach: kata indywidualne kobiet, kumite indywidualnym kobiet i kumite drużynowym kobiet. Gratulujemy uzyskanych wyników i bardzo dobrej postawy, a Patrykowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

nad. Zdzisław Tupko

Puchar Polski w Karate WKF

Warka

31 maja 2014 w Warce koło Warszawy odbył się Puchar Polski w Karate WKF. Startowało około 450 zawodników z 30 klubów. W związku z problemami technicznymi jednego z samochodów wiozących naszych zawodników, musieliśmy zrezygnować z dalszej jazdy i na zawody udała się tylko czteroosobowa drużyna. Klub Karate – do Shotokan z Krapkowic reprezentowali: Izabela Piechota, Arkadiusz Tupko, Michał Borkowski i Michał Kowalewicz. Kolejny raz nas nie zawiedli. Zdobyliśmy pięć medali z czego: 1 złoty, 1 srebrny i 3 brązowe. Michał Kowalewicz  wywalczył złoty medal w konkurencji kata indywidualne chłopców 14-15 lat, a w konkurencji kumite indywidualne chłopców 14-15 lat (+70kg) brązowy. Izabela Piechota wywalczyła dwa trzecie miejsca w konkurencjach: kata indywidualne kobiet oraz kumite indywidualne kobiet (+55 kg). Drużyna w składzie: Michał Borkowski, Michał Kowalewicz i Arkadiusz Tupko zajęła miejsce drugie w konkurencji kata drużynowe chłopców (+16 lat). Serdeczne podziękowania dla Pana Tomasza Borkowskiego za dowóz i opiekę nad naszymi zawodnikami.

Dziękujemy też zawodnikom: Weronice Tomczyk, Julii Wocka,  Beniaminowi  Strzeleckiemu i Michałowi Szosteckiemu, którzy z powodu awarii samochodu nie mogli się sprawdzić na matach  w Warce, a musieli wstać o 3 rano, by wyjechać na zawody. Panu Sławomirowi Strzeleckiemu dziękujemy za odebranie zawodników z trasy i dostarczenie ich do domu.

Zawody w Warce kończą start naszych zawodników w tym sezonie. Teraz czas na leczenie kontuzji i odpoczynek.