Szanowni Państwo, informujemy, że we wtorek 2 stycznia 2018 roku Urząd Miasta i Gminy w Krapkowicach będzie nieczynny.

Wyszukaj w serwisie

Kolejne sukcesy młodych zawodników w Karate z Krapkowic

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

w Karate WKF

Kolejny sprawdzian zawodników Klubu Karate-do Shotokan Krapkowice. Tym razem nasi podopieczni  wzięli udział w Międzywojewódzkich  Mistrzostwach Młodzików w Karate WKF Strefa „D”, która obejmuje województwa: dolnośląskie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie i świętokrzyskie. Kategoria wiekowa 12-13 lat. Zawody odbyły sie w Legnicy 25.05.2014. Organizatorem zawodów były: Dolnośląski Związek Karate, Dolnośląska Federacja Sportu, Klub Karate Tora z Legnicy oraz Polski Związek Karate. Skład naszej drużyny: Tomczyk Weronika, Tupko Zuzanna, Łukaszyńska Weronika, Jakub Nowak, Rafał Wieczorek, Michał Szostecki. Łącznie na zawodach zdobyliśmy trzy medale z czego 1 srebrny i 2 brązowe. Miejsca drugie w konkurencji kata indywidualne młodzików zajął Rafał Wieczorek. Miejsca trzecie zdobyli: Weronika Tomczyk (kumite indywidualne młodziczek) oraz Michał Szostecki (kumite indywidualne młodzików). Gratulujemy uzyskanego wyniku, dziękujemy za postawę pozostałym zawodnikom, którzy odpadli z bezpośredniej  rywalizacji o pozycje medalowe. Opiekę nad zawodnikami pełniła sensei Izabela Piechota oraz Pani Beata Tomczyk, która po raz kolejny pomogła w transporcie naszych zawodników na zawody. Wszystkich chętnych chcących ćwiczyć razem z nami zapraszamy do Publicznej Podstawowej Szkoły nr 1 im. Juliusza Słowackiego w Krapkowicach ul. Szkolna /wejście na salę od ul. Krasińskiego.

nad. Zdzisław Tupko

Puchar Dolnego Śląska Silesia Cup w Karate WKF

Po zakończonych zawodach Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików do rywalizacji przystąpili zawodnicy z wszystkich kategorii wiekowych. O Puchar Dolnego Śląska walczyło ok. 170 zawodników z 15 klubów. Organizatorem zawodów był Klub Karate Tora z Legnicy. Bardzo udany start zawodników Klubu Karate – do SHOTOKAN, którzy wywalczyli 16 medali z czego: 6 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Bezkonkurencyjny w tych zawodach okazał sie Michał Kowalewicz, który zdobył 4 złote medale (kata indywidualne juniorów, kumite indywidualne juniorów (-76 kg) oraz kata drużynowe juniorów). Czwarty złoty medal został Michałowi przyznany w kategorii ,,Najlepszy Zawodnik”. Tytuł ,,Najlepsza Zawodniczka” zdobyła Julia Wocka, która wywalczyła złoto w konkurencji kata indywidualne juniorek oraz srebro w kumite indywidualnym juniorek (-59kg). Ponadto miejsca medalowe zdobyli: Beniamina Strzeleckiego – złoto (kata indywidualne kadetów)  i brąz (kumite indywidualne kadetów(-52kg)), Izabela Piechota – srebro (kata indywidualne kobiet), Weronika Tomczyk – srebro (kumite młodziczek (+50 kg) i brąz (kata indywidualne młodziczek), Michał Szostecki - srebro (kumite kadetów (-52 kg)), Arkadiusz Tupko – brąz (kumite indywidualne mężczyzn (-75kg)), Michał Borkowski – brąz (kata indywidualne juniorów oraz kumite indywidualnym juniorów(-76kg)). Gratulujemy naszym podopiecznym uzyskanych wyników. Opiekę nad naszymi zawodnikami pełniły sensei Izabela Piechota oraz Pani Beata Tomczyk.